Fotbalisté FK Krnov chtěli v posledním podzimním zápase na domácí půdě uspět. Protivníkem byla Polanka, která patří spíše do druhé poloviny pořadí krajského přeboru. „Věděl jsem, že to nebude jednoduchý soupeř, i když v letošní sezoně na tom nejsou tak dobře, mají silné mužstvo. Rozhodně jsme nechtěli nic podcenit," říkal kouč Krnova Petr Hrdlička.

Domácímu kolektivu se nepovedl vstup do utkání, když inkasovali hned v první minutě. Polanka provedla rychlý brejk a bylo to 0:1. „Nebyl to ideální začátek. Polanka získala vedení a začala hrát ten svůj nepříjemný fotbal. Zatáhli se dozadu a zahustili prostor na své polovině," povídal dále domácí trenér. Ve dvanácté minutě se Krnovským podařilo vyrovnat. Cudrák zahrával rohový kop, na míč si nejvýše vyskočil Zelník, který opět nastoupil na hrotu útoku, a hlavou jej uklidil do sítě, 1:1.

Domácím ale scházela obvyklá lehkost a proti soustředěné defenzivě Polanky se nemohli více prosadit. „Nedařila se nám kombinace, hlavně přihrávky do protiútoku. A taky finální fáze nám pokulhávala," označil příčiny Petr Hrdlička.

Navíc po dvaceti minutách musel ze hřiště kvůli zranění Adam Ondra, kterého nahradil jeho bratr Štěpán. Druhá půle nabídla stejný obrázek jako ta první. Hosté betonovali a Krnovu se nedařilo. „Na Polance bylo vidět, že přijela pro bod a podle toho taky hrála. My jsme se tlačili neustále do plných," uváděl krnovský kouč a pokračoval: „Měli jsme sice pár pokusů z větší vzdálenosti, ale ty jejich gólman pochytal."

Sedm minut před koncem přišel šok. Hráčům Polanky se opět podařil rychlý protiútok a dostali se do vedení, 1:2. Tlak Krnova ale nepolevoval, domácí dřeli až do konce. Ve druhé minutě nastavení se to vyplatilo. Marcel Cudrák se nejlépe zorientoval v pokutovém území hostů a v pádu protlačil míč za záda brankáře, 2:2.

„Určitě jsme chtěli získat tři body a potvrdit naši formu. Jenomže jsme brzy inkasovali a soupeř to pak chytře zavřel, betonoval a nám hra do plných moc nevyhovuje. Nakonec jsme rádi, že se povedlo zachránit alespoň bod," hodnotil duel stručně Petr Hrdlička.

FK Krnov – Polanka 2:2 (1:1)
Branky Krnova: 12. Zelník, 90.+2 Cudrák
Sestava Krnova: Petr – Dvořák, Biskup, Kozák, Daříček – Bartoníček, Klement (75. Uherek) – Adam Ondra (20. Štěpán Ondra), Schreier (77. Mitura), Cudrák – Zelník (68. Čanecký). Trenér: Petr Hrdlička