Nováček divizní soutěže z Krnova přivítal k dalšímu přípravnému utkání ambiciózního účastníka krajského přeboru a proti jaru značně posílený Hradec nad Moravicí. Hosté s řadou bývalých hráčů vyšších soutěží drželi s domácím týmem krok hlavně v prvním poločase.

Krnovští šli sice hned v úvodních minutách zásluhou uzdraveného Krčmaříka do vedení, ale hosté dokázali vývoj zápasu v dalším průběhu otočit. Hradec nad Moravicí nejprve využil zaváhání v domácí defenzivě a poté po vydařeném rohovém kopu otočil výsledek na svou stranu. Z vedení se ale hosté dlouho neradovali. Krnov předváděl svůj technický, kombinační fotbal a ještě do přestávky stav utkání srovnal.

Hosté zahráli ve svém pokutovém území nedovoleně a nařízený pokutový kop proti hostům proměnil bez problémů Bartoníček.

Od zahájení druhé půle měli jasně navrch fotbalisté FK Krnov. Domácí hráči svého soupeře přehrávali herně i fyzicky a vytvářeli si po pěkných kombinačních akcích brankové příležitosti. Celek hostů zaostával a skóre v jeho neprospěch narůstalo. K potěše krnovského kouče Antonína Hudského se prosazovali oba vysunutí útočníci, Kaštovský s Krčmaříkem.

Ve střelbě nezaostávali ani ostatní krnovští fotbalisté, kteří hráli s velkou chutí a nasazením. Tým hostů se zvučnými jmény ve své sestavě čekal na konec utkání a k ničemu se nedostával. Vítězství domácích pečetil šestým gólem Cudrák, který si pohrál s hostující obranou a stanovil konečný výsledek na 6:2 ve prospěch FK Krnov.

Poslední přípravné utkání před zahájením divizní soutěže sehrají fotbalisté Krnova v sobotu od 17 hodin na svém hřišti proti účastníku olomouckého krajského přeboru Zlatým Horám. „S výkonem a výsledkem dnešního utkání jsem samozřejmě spokojen. Myslím, že jsme předvedli dobrý, ofenzivní a kombinační fotbal a diváci viděli pěkné góly a spoustu šancí. Výsledky ale rozhodně nepřeceňuji.

Samotná náročná divizní soutěž bude o něčem jiném a nesmíme nic podcenit a v závěru přípravy ještě udělat maximum. Teď ještě potřebujeme dokončit příchody hráčů a soustředit se na závěr přípravy,“ řekl po utkání spokojený kouč krnovského nováčka divizní soutěže Antonín Hudský.

FK Krnov - Hradec nad Moravicí 6:2 (2:2)
Branky Krnova: Kaštovský 2, Krčmařík 2, Bartoníček z pokutového kopu, Cudrák
FK Krnov: Furtchak – Kozák, Zelník, Daříček, Biskup – Dvořák, Bartoníček, Mitura, Cudrák – Krčmařík, Kaštovský, střídali: Řeháček, Vavrečka, Pecha, Šimčík, trenér: Antonín Hudský