Kouč Krnova Antonín Hudský si byl vědom černé série na hřišti v Háji. „Ještě jsem tam jako trenér mužů nevyhrál, tak snad se nám konečně podaří to prokletí zlomit,“ povídal před utkáním trenér. Jenomže hra hostů se začala hroutit hned od počátku.

Už po čtyřech minutách gólman Krnova Furtchak nezkrotil míč a domácí vedli 1:0. Krnovské branka zaskočila, ale snažili se s tím něco udělat. Hlavně díky rychlému Cudrákovi se několikrát dostali na dostřel domácí svatyně, ale hráči Háje si jejich pokusy pohlídali.

Ve čtyřiadvacáté minutě se znovu mohli radovat domácí. Také v tomto případě neměl Furtchak úplně čisté svědomí. Mužstvo Háje ve Slezsku hrálo velice efektivně. Moc šancí si nevykopalo, ale když už se dostalo do blízkosti hostující svatyně, byl z toho gól.

V sedmadvacáté minutě se do výborné příležitosti dostal krnovský Krčmařík, ale Ujfalušiho v domácí bráně nepřekonal. Udeřilo však na druhé straně. Všichni pavouci se z šibenice stěhovali, 3:0. Aby toho nebylo málo, střelecké manévry ještě nekončily. Pět minut před poločasem zvýšili domácí na hrozivých 4:0.

Bylo prakticky po zápase. Fotbalisté Háje ve Slezsku hráli s lehkostí, zatímco hostům se nedařilo nic. Do druhé půle vystřídal Furtchaka v hostující bráně Tomáš Heinzke. „Klukům jsem říkal, že už nemáme co zratit. Všechno jsme chtěli vrhnout do útoku,“ objasnil taktiku pro druhý poločas krnovský kouč Hudský.

Hned od úvodu si Krnovští vytvořili několik slibných příležitostí a prosadili se také střelecky. V jednapadesáté minutě poprvé překonal domácího brankáře Krčmařík. O další čtyři minuty později tentýž hráč snížil na rozdíl dvou gólů.

S útočnou aktivitou hostů se však v jejich obraně otevírala okénka. Těch se domácí snažili využít. Ze svého defenzivního valu přecházeli do brejků. Hned dvakrát se fotbalisté Háje objevili sami před Henzkem, ale ten si v obou případech poradil. Krnovští už do konce utkání ze svých útoků, kromě jednoho nastřeleného břevna, nic nevytěžili a prohráli v Háji ve Slezsku 2:4.

„Samozřejmě, že jsme z toho zlamaní. Ani napočtvrté jsme v Háji nevyhráli a navíc jsme ztratili vedení v soutěži, protože Pustá Polom vyhrála a jde před nás,“ říkal smutně trenér Krnova Antonín Hudský a pokračoval: „Se stavem 0:4 se už moc nedalo dělat, ale kluci za druhý poločas, kdy jsme měli převahu a hráli dobře, zaslouží pochvalu. Je šest kol do konce a budeme ještě bojovat,“ hledal pozitiva Hudský.

Háj ve Slezsku - FK Krnov 4:2 (4:0)
Branky Krnova: 51. a 55. Krčmařík
Krnov: Furtchak (46. Heinzke) – Křenek, Zelník, Biskup, Kozák – Cudrák (67. Šimčík), Hudský, Bartoníček, Mitura (72. Petřík) – Šrom, Krčmařík