Bez Zelníka a s Furtchakem v bráně

Fotbalisté Krnova odjížděli do Mohelnice s tím, že chtějí uhrát dobrý výsledek a svého soupeře překvapit. Nastoupili však bez svého kapitána Jana Zelníka, který měl ještě od minulého utkání s Lokomotivou Petrovice pochroumanou krční páteř.

Do branky se postavil, stejně jako doma, Taras Furtchak. Krnovští od počátku utkání dodržovali taktiku, kterou stanovil trenér Antonín Hudský, tedy přecházet ze zabezpečené obrany do rychlých brejků. Po počátečním oťukávání, kdy měli míč na kopačkách více domácí fotbalisté, přišel brzy první gól.

A padl do domácí svatyně.

Krčmařík zajistil hlavou vedení

V jedenácté minutě zahrával krnovský Marcel Cudrák rohový kop. Na nadýchaný centr si nejvýše vyskočil Lukáš Krčmařík a poslal Krnov do vedení. Pro domácí to byl jasný impuls, aby zvýšili svou útočnou aktivitu. Mohelnice sice měla optickou převahu, ale do nějakých brankových příležitostí se prakticky nedostávala. Jejich střelecké pokusy létaly na Furtchakovu branku z velké dálky a většinou mířily zcela mimo tyče.

Platonický tlak domácích

Od dvacáté minuty se Krnovští nechali ještě trochu více zatlačit do obrany. V obraně vyrobili i několik chyb, ale domácí toho nebyli schopni využít. Naopak hosté z Krnova sem tam vyrazili do protiútoku, a to hned domácí obrana musela vyhlásit poplach.

Asi největší šanci si vypracovali Jiří Bačovský s Tomášem Hudským, který poprvé v této sezoně nastoupil od začátku. Hudský si naběhl na přihrávku Bačovského, ale balon trefil holení a ten šel vedle branky protivníka.

Kaštovský si obnovil zranění

Ve dvaatřicáté minutě šel do souboje o míč František Kaštovský. Bohužel si v něm otočil své ještě donedávna zraněné koleno a zápas tak pro něj předčasně skončil. Místo něj musel na hřiště Jiří Šimčík.

Do druhé půle šli hosté s tím, že musí výsledek ještě pojistit minimálně jedním gólem. Domácí se zase s nepříznivým stavem nechtěli smířit. Snažili se útočit, ale stále naráželi na bezchybně fungující defenzivu Krnova.

Cudrák mohl pojistit vedení

Krnováci bojovali o každou píď hřiště a vytvořili si i jednu obrovskou gólovku. Kdo jiný, než Marcel Cudrák vletěl do rozvrácené obrany domácí Mohelnice. Obešel několik hráčů a pak dokonce i gólmana. Bohužel pro Krnov však míč z jeho kopačky se do branky nevešel a skončil mimo.

V devadesáté minutě šel ze hřiště Cudrák a vystřídal jej Vavrečka. Souběžně s tím ukazoval čtvrtý sudí, že nastaví jedinou minutu nad rámec hrací doby. Krnovští už očima tlačili hodiny, už aby tu byl konečný hvizd, který by znamenal pro hosty tříbodový zisk.

Domácí vyrovnali v hodině dvanácté

Jenomže hostům nebylo vítězství přáno. Pár vteřin před koncem vyslali domácí do pokutového území Krnova centr z nouze. Ke snášejícímu míči měli blízko oba krnovští stopeři Daříček s Biskupem, ale gólman Furtchak si na ně zakřičel, tak mu kulatý nesmysl pustili. Krnovskému brankáři však neposedný balon vypadl z rukou a osamocený mohelnický útočník jej uklidil za brankovou čáru do sítě, 1:1. Krnovští zůstali jako opaření, jisté tři body se změnily pouze v bod jediný.

Hudský své hráče chválil

„Kdyby mi někdo ten bod nabídl před zápasem, tak bych ho bral. Bohužel, vzhledem k vývoji utkání je pro nás remíza ztrátou,“ začal své hodnocení trenér FK Krnov Antonín Hudský. „Bylo to hodně bojovné utkání. Mohelnice byla zatím z těch tří našich soupeřů nejslabší. Brzy jsme vedli, ale bohužel jsme to jednobrankové vedení nepojistili. Místo toho jsme dostali těsně před koncem hloupý a nešťastný vyrovnávací gól,“ pokračoval smutně krnovský kouč.

Přesto, že jeho svěřenci v závěru zápasu ztratili vítězství, nemohl jim krnovský lodivod nic vytknout. „Kluci bojovali, dřeli, jezdili doslova po prdeli. Domácí sice měli optickou převahu, ale moc si toho nevytvořili. My jsme tam ještě nějaké šance měli. Bohužel pořád to zakončení řešíme zbrkle,“ krčil rameny Hudský a nakonec dodal:

„Snad jsme si ty nešťastné branky už vybrali. Za týden nás čeká doma Brumov, což bude hodně těžké ukání,“ díval se dopředu Antonín Hudský.

FK Mohelnice – FK Krnov 1:1 (1:0)
Branka Krnova: 11. Krčmařík
FK Krnov: Furtchak – Kozák, Daříček, Biskup, Mitura – Kaštovský (32. Šimčík), Hudský (71. Dvořák), Bartoníček, Cudrák (90. Vavrečka) – Krčmařík, Bačovský, trenér: Antonín Hudský