„Jsem rád, že jsme mohli hrát na trávě, byla výborně připravena. I počasí fotbalu přálo. Oproti hře na umělce to je rozdíl, je to fyzicky náročnější. Kluci teď sedí v kabině a nožky mají těžké,“ usmíval se po utkání krnovský trenér Antonín Hudský.

S přípravou panuje spokojenost

Se zimní přípravou je v rámci možností kouč Hudský docela spokojen. „Kluci jsou na vysokých školách, takže jsme netrénovali vždy v plném počtu. Asi čtrnáct dní byl úplný výpadek, ale to měly asi všechna mužstva, protože v mínus pětadvaceti se trénovat nedá,“ komentoval situaci kouč Krnova.

Jeho svěřenci odehráli během zimy pět přípravných střetnutí a nasbírali jednu prohru s mužstvem krajského přeboru z Háje ve Slezsku, tři výhry a závěrečnou remízu s Opavou. „Samozřejmě kromě Hradce to byly výhry nad slabšími soupeři, ale bylo to na nacvičení herních situací, takže to splnilo svůj účel,“ uvedl Hudský.

Krnovu se bohužel nevyhnuly zranění

Krnovskému týmu se během přípravného období vyhýbala zranění, i marodi se postupně dali dohromady. Před startem divize se však přece jen nějaké ty šrámy objevily. „Začnete v únoru a celou dobu se nikdo nezraní a je týden před prvním soutěžním zápasem a vždycky něco přijde, to je to nejhorší,“ narážel Hudský na natáhnuté třísla svého syna Tomáše, který celý podzim promarodil s bolavým kotníkem, a také na nedávné zranění brankáře Tarase Furtchaka i opavskou posilu Františka Kaštovského.

„Ta třísla potřebují klid, uvidíme, jak na tom Tomáš bude tento týden. Tarase jsem schválně teď v poslední přípravě šetřil, ať si odpočine. Zatím nevíme, co s tím kolenem má. Navíc jsem chtěl zkusit Kubu Řeháčka, protože s největší pravděpodobností bude chytat zápas v sobotu Petrovicích,“ objasnil i brankářský rébus krnovský stratég a pokračoval:

„Myslím, že to Tarasovo zranění nebude až tak vážné, ale přesto se bude nejspíše muset podrobit drobnému zákroku. Ale do té operace musí být připravený, kdyby se třeba Kuba náhodou zranil,“ dodal Hudský.

Sabó do zálohy. Kde bude hrát Daříček?

Během přípravných utkání sestavou nejvíce putoval Miroslav Daříček. Univerzální fotbalista, který poslední sezonu a půl odehrál v obraně, alternoval také v útočné vozbě a střílel i góly.

„Mira je fotbalista, který je rychlý, umí zakončit, trochu mi zamotal hlavu. On, když k nám přišel z Albrechtic, tak hrál útočníka. Vlastně můj první trenérský rok hrál s Martinem Sabem vpředu v útoku. On, jelikož beka hrává, tak ví, jak hrát na obránce soupeře, už je zkušený, umí předvídat,“ zatím kouč neprozradil, na jaký post s Daříčkem počítá.

Jedinou posilou pro jarní část divize je opavský štírek Martin Sabó, který zná krnovské prostředí velice dobře, neboť už v Krnově před časem působil. „Martina znám, proto jsem ho chtěl. Je to hodně šikovný fotbalista a určitě s ním počítáme na kraj záložní řady. Ale jsou tam i jiné možnosti, podle potřeby může hrát i beka,“ představil staronovou tvář Hudský.

Krnováci začínají v Petrovicích

Teď už na krnovské fotbalisty čekají tuhé boje v divizi. V prvním zápase se Krnováci představí v sobotu od 15.00 hodin na hřišti pátého celku tabulky, Petrovic. Podzimní vzájemné měření sil skončilo na krnovském stadionu remízou 1:1, když domácí přišli o vítězství nesmyslnou chybou až v závěru utkání. Teď by také chtěli přivézt z Petrovic alespoň bod.