Před začátkem sezony prošlo mužstvo obměnou, odešli zkušení fotbalisté jako Richard Kozák s Ladislavem Klementem, nebo třeba i Daniel Biskup, který skončil z pracovních důvodů. Jenže přišly posily na krajský přebor opravdu zvučných jmen.

„Tým procházel trochu generační výměnou. Dali jsme trenérům volnou ruku při výběru hráčů. Myslím, že jsme za ty, co odešli, přivedli více než adekvátní náhrady," povídal předseda FK Krnov Antonín Hudský a pokračoval: „Bohužel se to neodrazilo ani na hře, ani na výsledcích. Tenhle tým má kvalitativně na to, aby hrál nahoře, naše značka se nesmí pohybovat tam, kde momentálně je.

Přicházíme tak o hodně diváků. V Krnově se nikdy nestávalo, aby fanoušci odcházeli naštvaní už půl hodiny před koncem."

A tak se sešel výkonný výbor krnovského fotbalového klubu, aby se rozhodlo, co s nastalou situací.

„O tom, že se musí něco udělat, jsme se ani bavit nemuseli. Po dohodě celého výboru se rozhodlo, že po podzimní části skončí u mužstva mužů trenér Petr Hrdlička," objasnil Antonín Hudský a dodával: „Petrovi jsme nabídli trénování mládeže, ale zatím se k tomu nevyjádřil. Říkal, že si to nechá projít hlavou."

O obsazení místa trenéra však už mají v Krnově taky jasno. „Od 14. ledna nastoupí k mužům pan Antonín Mura. Měli jsme ještě dva, tři vytipované trenéry z Opavska, ale nakonec jsme se rozhodli pro něj," odtajnil jméno předseda Krnova a pokračoval: „Chtěli jsme staršího zkušeného trenéra, který by v týmu zavedl disciplínu a další věci, které nám na podzim chyběly, bojovnost, nasazení, aby se hráči rvali o sestavu."

Jestli to byla dobrá volba, to samozřejmě ukáže až čas, každopádně Antonín Mura má určitě předpoklady k tomu, aby krnovský celek pozvedl.

„Tam, kde působil, byly výsledky. Podívejme se jen na to, když Město Albrechtice hrálo v divizi. Naposledy působil ve Valašském Meziříčí," říkal Antonín Hudský a ještě dodal: „Máme v týmu dobré kluky, kteří ale potřebovali nový impuls, nový pohled. Všichni hráči budou teď na stejné startovní čáře, jen na nich záleží, jak se s tím poperou.

Každopádně Krnov si nezaslouží hrát dno krajského přeboru," uzavřel předseda oddílu FK Krnov.

Rozhovor s novým trenérem mužstva mužů FK Krnov Antonínem Murou přineseme v sobotním vydání Bruntálského a Krnovského deníku.