V sobotu šlo doslova o šest bodů. Krnovští byli před duelem na dvanácté pozici s patnácti body, domácí Petřkovice jen o tři body zpět jim dýchaly na záda. Vítězství tak mohlo hosty přiblížit středu tabulky.

Krnov musel oproti domácímu utkání se Slavkovem nepatrně změnit sestavu. Miroslavu Daříčkovi se opět ozval zraněný kotník, a tak do stoperské dvojice se k Biskupovi vrátil Zelník. V brance zase nastoupil Taras Furtchak, tato změna však nebyla vynucena zdravotními důvody. „Míra Petr i Taras mají dobrou formu, domluvili jsme se, že se ke konci podzimu budou střídat, ať si každý chytne nějaký zápas," vysvětloval Antonín Hudský.

Krnovští chtěli uhrát tři body a od počátku na to jejich hra i vypadala. Domácí kolektiv zatlačili do defenzivy, ale ne a ne se prosadit. „Petřkovice byli jeden z těch slabších soupeřů, se kterým jsme na podzim hráli," uvedl končící krnovský kouč.

Jenže se opět a znovu objevila velká krnovská bolest, neproměňování šancí. A podle starého, ale pravdivého sportovního rčení: Nedáš, dostaneš, se odvíjel i tento zápas. Petřkovičtí se k ničemu pořádně nedostali, ale vyšel jim jeden rychlý brejk. Nově složená obrana Krnova se špatně domluvila a domácí vedli 1:0.

A přišla ještě jedna nepříjemnost. Čtyři minuty před pauzou dostal Michal Krčmařík v souboji loktem do hlavy a musel střídat. „Motala se mu hlava, a pak ho musela odvézt sanitka do nemocnice. Snad to nebude vážné," staral se o zdraví svého svěřence Hudský.

„O přestávce v kabině jsme se hecovali. Říkal jsem klukům, že jsme lepší, ale musíme dát nějaký gól. Soupeř si žádnou šanci nevytvořil, povedl se mu jediný protiútok. Nechtěl jsem abychom kvůli tomu prohráli," líčil situaci v šatně Krnova Antonín Hudský.

Po přestávce se Krnováci do ofenzivy ještě více obuli a přineslo to ovoce. Ve dvaašedesáté minutě obešel Tomáš Šupák bránícího hráče a už už se dostával do šance. Domácí obránce jej však v poslední chvíli v šestnáctce srazil. A kopala se penalta. Tu Ladislav Klement s přehledem proměnil, 1:1.

Pak už šlo vše podle krnovských not. V šedesáté osmé minutě si vzal slovo František Kaštovský. Povodil si obránce a přesnou ranou k tyči poslal svůj tým do vedení, 1:2. O sedm minut později už o vítězi nebylo pochyb. Míč putoval po ose Adam Ondra, Tomáš Hudský a zakončující Tomáš Šupák. Ten poslal balón pod padajícím gólmanem potřetí do sítě, 1:3.

„Jsme rádi za tři body. Teď máme osmnáct a to byl náš cíl. Chtěl jsem tým předat svému nástupci v lepší situaci a s nějakým bodovým základem pro jaro," začal své hodnocení kouč Krnova a pokračoval: „Nejprve jsme se nemohli srovnat s hrbolatým terénem, ale pak se nám naštěstí podařilo proměnit šance. Vyhráli jsme poslední dvě utkání podzimu a tak trochu napravili dojem z první půlky této sezony," dodal Antonín Hudský.

Petřkovice - FK Krnov 1:3 (1:0)
Branky Krnova: 62. Klement z penalty, 68. Kaštovský, 75. Šupák
FK Krnov: Furtchak - Dvořák, Zelník, Biskup, Mitura - Krčmařík (41. Klement), Tomáš Hudský (83. Štěpán Ondra), Bartoníček, Adam Ondra - Kaštovský, Šupák (79. Vavrečka). Trenér: Antonín Hudský