Dvanácté místo za sedmnáct bodů a pasivní brankový poměr 29:31 krnovské fotbalisty ani příznivce před zahájením jarní části krajského přeboru rozhodně neuspokojuje. V Krnově před zahájením letošního soutěžního ročníku čekali určitě více. „S umístěním po podzimu nejsme rozhodně spokojeni. V podzimní části nás provázela zranění a výsledky poznamenala utkání, ve kterých jsme nezvládali koncovou fázi a nevyužívali jsme stoprocentní brankové příležitosti,“ říká úvodem krnovský kouč Antonín Hudský.

Změny v sestavě týmu

Krnovští fotbalisté zahájili zimní přípravu hned na samém začátku ledna. Kromě tréninkového procesu sehráli na své umělé trávě celou řadu přípravných utkání, ve kterých zkoušeli hráče a herní varianty. Zaměřit se chtěli hlavně na útočnou činnost a zakončení, což se jim v jednotlivých utkáních i dařilo. V průběhu zimní přestávky došlo v krnovském týmu také k několika změnám.

„Činnost v našem kolektivu ukončili brankář Toldi, Vaněk, Cudrák, Sabó a Krpec. Poohlíželi jsme se po tnáhradách. Místo gólmana Toldiho přichází nadějný Taras Furtchak z Opavy. Potřebovali jsme ale hlavně posílit ofenzivní činnost, kde nás tlačí bota nejvíce. Z Dolního Benešova jsme angažovali Jakuba Šroma a v Krnově známého Dominika Lhoťana. V Horním Benešově jsme se dohodli na příchodu talentovaného Petříka,“ pokračuje krnovský lodivod.

Start jarní části již v neděli

Fotbalisté Krnova by chtěli hrát atraktivní útočný fotbal a zavděčit se svým příznivcům, kterých chodí na stadion pravidelně hojný počet. Zároveň si jsou vědomi, že jarní část krajského přeboru nebude lehká.

Trenér Antonín Hudský, asistent Milan Halaška a vedoucí mužstva Miroslav Kuča budou mít k dispozici pro jarní část následující kádr hráčů: Brankáři: Řeháček, Heinzke a Furtchak, hráči do pole: Matějíček, Zelník, Kozák, Kelichhaus, Belej, Daříček, Tomáš Hudský, Bartoníček, Mitura, Kočenda, Šrom, Dominik Lhoťan, Petřík, Fuska a Moravec.

„V neděli zahajujeme na vlastním hřišti s Pustou Polomí a uděláme vše pro úspěšný vstup do jarní soutěže. Půjdeme zápas od zápasu a v tabulce se chceme každopádně dostat nahoru. Naším příznivcům bychom chtěli předvádět atraktivní fotbal a věřím, že budou chodit na naše utkání a budou nás podporovat,“ končí naše krátké zastavení před jarním startem krajského přeboru krnovský kouč Antonín Hudský. O ambicích krnovského fotbalového mužstva napoví již tato neděle, kdy od patnácti hodin nastoupí na vlastním hřišti proti celku z Pusté Polomi.