Ostravský celek si v minulém kole přivezl tři body z Brušperka, když zvítězil 3:1. Zatím mu patří v tabulce soutěže šestá pozice se ziskem šesti bodů. Ze čtyř utkání Heřmanice ještě ani jednou neprohrály, mají na svém kontě vítězství a tři remízy. Na Krnov ztrácejí jediný bod. „Heřmanice mají kvalitní tým, musíme se na ně dobře připravit. Jsou hodně nebezpeční," podotkl krnovský trenér Petr Hrdlička.

Krnováci po vítězství v Břidličné zaváhali v Dětmarovicích, když podlehli 2:4. Hosté měli sice více ze hry, snažili se tvořit, ale domácí praktikovali velice tvrdou hru, mnohdy za hranicí pravidel, ovšem rozhodčím nepotrestanou, a vycházely jim smrtící brejky.

Krnovu chybělo několik hráčů, a tak musel kouč Hrdlička v sestavě hodně improvizovat. Pro domácí střetnutí už by se dva ze zraněných měli do základní jedenáctky vrátit. „V pořádku už by měli být Honza Uherek s Jirkou Lalákem. Ale více se dozvíme až na dnešním (úterním, pozn. red.) tréninku," poznamenal k předpokládaným navrátilcům kouč FK Krnov.

Připraven bude už i Lukáš Mitura, který se zotavuje po operaci kolene. „Lukáš už týden trénuje naplno a koleno mu drží. Už i v Dětmarovicích byl připraven na lavičce, ale když jsem viděl tvrdé zákroky, které proti nám domácí prováděli, měl jsem strach ho na hřiště dát. Ještě by mu to koleno mohli znova zranit. Každopádně k zápasu doma bude na sto procent připraven," osvětlil situaci kolem svého záložníka Petr Hrdlička.

Krnovský celek se opět bude chtít před vlastními fanoušky prezentovat ofenzivním výkonem a samozřejmě zvítězit. „Hrajeme doma, takže chceme získat tři body. Musíme napravit tu ztrátu z Dětmarovic," říkal jasně lodivod Krnova.

Utkání s Heřmanicemi by se mělo odehrát na hlavní hrací ploše, ale vzhledem k počasí není vyloučena ani varianta s umělým trávníkem. „Na devadesát procent se bude hrát na trávě. Umělou trávu máme po celou sezonu nahlášenu jako záložní hřiště. Uvidíme, jak vydatný bude déšť. Zatím je travnaté hřiště hratelné," uvedl ještě Petr Hrdlička.

Anglický týden bude pro krnovské fotbalisty pokračovat v neděli. Opět na vlastním stadionu budou Krnováci hostit od 16.30 hodin Kravaře, druhý celek tabulky, který po uplynulé sezoně spadl do kraje z divize.

Dnešní fotbal

Netradičně ve středu 4. září odehrají některé týmy další utkání svých soutěží. Do bojů zasáhnou všichni tři naši reprezentanti v krajském přeboru. Krnov a Břidličná se představí doma. V Krnově budou hrát Heřmanice, do Břidličné přijede Polanka.

Břidličná jako nováček si vybírá trochu daň z nezkušenosti. Po vítězství v prvním kole další tři zápasy prohrála, a tak se propadla až na předposlední místo tabulky. Vedoucí celek krajského přeboru Jiskra Rýmařov jede zachovat zatím stoprocentní bilanci do Háje ve Slezsku. Místní celek je zatím bez výhry i prohry, má na svém kontě čtyři remízy.

Krajský přebor

Břidličná - Polanka (17.00), Krnov - Heřmanice (17.00), Háj ve Slezsku - Rýmařov (17.00)

Krajský přebor žáci

Město Albrechtice - Kopřivnice (17.00 starší a 15.15 mladší)

Okresní přebor starší žáci 7+1

Třemešná - Chomýž (14.30), Lichnov - Zátor (14.30), Bohušov - Horní Benešov (15.00), Jindřichov - Osoblaha (15.15), Brantice - Slezské Rudoltice (17.00), Juventus - Bruntál Holčovice (17.00, SPŠ Bruntál), Rýmařov - Karlovice (17.00)

Okresní přebor starší přípravka

Jindřichov - Malá Morávka (13.45), Stará Ves Město - Albrechtice (15.15), FK Krnov - Horní Benešov (17.00), Břidličná - Chomýž (17.00), Juventus Bruntál - Olympia Bruntál (17.00, SPŠ Bruntál), Vrbno - Rýmařov (17.00), Slavoj Bruntál „A" - Slavoj „B" (17.00)