Veliký podíl na tom měl bezesporu i trenér Gustav Santarius, který do Karlovic přišel z Města Albrechtic. „Hlavní věcí bylo, že si sedlo těch sedm, osm lidí, kteří tvoří výbor fotbalového klubu, a řeklo si, že chtějí opravdu dělat fotbal. V Karlovicích jsou pro fotbal nadšení, bez toho to nejde," povídal kouč Santarius. Pokračoval: „Jsem moc rád, že si na mě vzpomněli a oslovili mě."

Karlovicím sezona opravdu mimořádně vyšla, už po podzimu se držely na vedoucí pozici. „Původní plán byl takový, abychom přivedli pár nových hráčů, stabilizovali to a do dvou let se pokusili postoupit," uváděl karlovický trenér. Jenže situace se vyvrbila úplně jinak. „Byli jsme po půlce soutěže první, tak jsme si v zimě znovu sedli a řekli si, že když už vedeme, tak se pokusíme postoupit hned," doplnil Santarius.

Aby se ještě zkvalitnil kádr, přišly před zimní přestávkou další výrazné posily. „Musím říct, že na okresní přebor jsme měli hodně nadstandardní mužstvo. I když ke konci tam bylo hodně zranění a na zápasy jsme jezdili jen v jedenácti, přesto se vyhrávalo," vykládal Gustav Santarius. Tým si sedl i po lidské stránce a většinu soupeřů přehrával rozdílem třídy. „Takovou partu, jaká byla tady, to jsem snad ještě nezažil, všichni drželi pospolu. Přišli noví, okamžitě do manšaftu zapadli," říkal kouč. Karlovičtí měli v sestavě fotbalisty, kteří měli zkušenosti z vyšších soutěží, 1. A třídy, krajského přeboru nebo i z divize, což se na hřišti hodně projevilo. „Ty zkušenosti byly vidět. Taky na fyzičku jsme soupeře přehrávali. Vždyť v několika zápasech jsme v poslední desetiminutovce, kdy už soupeř nemohl, vstřelili ještě dva, tři góly," usmíval se Gustav Santarius. A pokračoval: „I když třeba protivník vstřelil první gól, prohrávalo se, tak kluci hráli s klidem, věděli, že to dokáží otočit a vyhrát. Na držení míče nás nikdo nepřehrál."

Všechny posily se osvědčily, ať to byli bratři Belejové, Bačovský, Adamec nebo střelec Holčák. „K nim se pak přidali i ostatní a tým šlapal. Vždycky musí hrát všech jedenáct lidí, nikdo to sám neuhraje a nám to fungovalo," uváděl trenér Karlovic. Dodával: „Většinu z nich jsem už trénoval, takže jsem věděl, co od nich čekat. A oni zase věděli, co čekat ode mě."

Největšími soupeři Karlovic byla hlavně Vysoká, která skončila druhá, a také Staré Město a Jindřichov, ten hrál ještě před nedávnem 1.B třídu. „To byly vždycky hodně kvalitní zápasy. Každý se chce na lídra soutěže vytáhnout, navíc to jsou na okresní přebor také hodně kvalitní mužstva," složil poklonu protivníkům Santarius.

Trenéra nadchlo také prostředí, v jakém se fotbal v Karlovicích dělá. „Karlovice jsou malá vesnice, takže všichni si toho váží, že se něco dokázalo. Lidi jsou na tu 1.B třídu natěšení. Samozřejmě najdou se škarohlídi, ale pozitivní ohlasy daleko převládají," radoval se karlovický lodivod. Jen ty návštěvy na utkáních by Karlovickým záviděl kdejaký divizní celek. „Chodilo dvě stě lidí. Pak jich hodně zůstalo i po fotbale, diskutovalo se s fotbalisty, perfektní atmosféra," usmál se. Pokračoval: „Hlavně ten fotbalový výbor pracuje bezvadně, každý se o něco stará. Třeba bufet, ten máme snad nejlepší široko daleko, makrely, naložené maso, i proto tady chodí dost lidí. Navíc jak paní starostka, tak paní místostarostka jsou fotbalu velice nakloněny." Teď už má Gustav Santarius v hlavě nadcházející sezonu. „V Karlovicích určitě zůstávám. Samozřejmě kádr se tvoří, musí se vyřešit situace kolem hráčů na hostování, protože od nové sezony už hostování nebude existovat. Některé hráče se povedlo vykoupit, o dalších se ještě jedná," nastínil situaci Santarius. Dodal: „Teprve v 1.B třídě se ukáže kvalita kádru a také zázemí. A samozřejmě diváci. Teď se neustále vyhrávalo, v nové sezoně se bude samozřejmě i prohrávat, ukáže se síla té party." 

Kádr Sokola Karlovice

Brankáři: Erik Belej (přišel ze Zátora), Klas (Světlá Hora v jednání)

Hráči v poli: Dominik Belej (Zátor), Melichárek, Silvano Komuenho (Rýmařov v jednání), Adamec (Jindřichov), Rohel (Vrbno), Láníček (Vrbno), Bačovský (Krnov), Burda (Město Albrechtice), Holčák (Břidličná), Cviertka (Zátor), Fiebrich (Město Albrechtice), Šebesta, Guňka (Zátor), Matějíček (Město Albrechtice). Trenér: Gustav Santarius