Jednoho z posledních halových turnajů letošní sezony v kopané mladší přípravky se zúčastnili také malí fotbalisté Juventusu Bruntál. Turnaj se hrál ve sportovní hale v Bílovci za účasti deseti kvalitních týmů z Moravy a bruntálské fotbalové naděje v sestavě Makový, Hanel, Lezna, Staščák, Finsterle, Repper, Svoboda, Chytil a Ďurika se na něm rozhodně neztratily.

Výhra nad Baníkem Ostrava

Juventus v prvním utkání turnaje porazil díky dvěma gólům Staščáka a jedné brance Hanela tým Baníku Ostrava hladce 3:0. Ve druhém turnajovém zápase čekal na bruntálský kolektiv jeden z favoritů turnaje Slezský FC Opava a po zcela vyrovnaném průběhu si nejtěsnější vítězství v poměru 1:0 odnesly naděje opavského fotbalového klubu.

Ve třetím klání vydařeného turnaje šli Bruntálští cílevědomě za vítězstvím a po velmi dobrém výkonu porazili domácí celek ŠSK Bílovec 3:1, když se třemi góly zaskvěl výborně hrající Staščák. Důležitý byl pro další vývoj turnaje čtvrtý a zároveň závěrečný zápas ve skupině, který bruntálský Juventus sehrál proti celku z Hranic. V utkání si oba týmy vypracovaly několik slibných příležitostí a na jeho konci se rozešly smírně po výsledku 1:1. Gól Juventusu vstřelil opět na turnaji hodně viditelný Staščák.

O třetí místo s Vítkovicemi

Bílovecké klání mladších přípravek pokračovalo dalšími zápasy o konečné umístění, kde se týmy kvalifikovaly podle konečného pořadí ve skupinách. Juventus Bruntál obsadil ve skupině druhé místo a to znamenalo, že se v boji o konečné třetí místo na turnaji utkal s dalším ostravským týmem SSK Vítkovice.

Závěrečné vystoupení fotbalových nadějí Juventusu Bruntál přineslo oboustranně velký boj a také několik šancí ke vstřelení branek. Oba soupeři se po celou dobu utkání přetlačovali o vítězství, ale nakonec se rozešli nerozhodným výsledkem 2:2, když góly Juventusu vstřelili Hanel a Staščák.

Nejlepším hráčem bruntálský Staščák

O zisku cenného poháru pro třetí nejlepší tým turnaje tak musely rozhodovat až pokutové kopy, ve kterých prokázali lepší nervy a i střelecké schopnosti malí fotbalisté z Bruntálu, kteří penaltový rozstřel vyhráli zásluhou Makového a střelce turnaje Staščáka poměrem 2:1. Zaslouženě tak získali pohár pro třetí nejlepší celek vydařeného bíloveckého turnaje.

Úspěšné vystoupení mladého bruntálského kolektivu na halovém klání v Bílovci potvrdilo ještě vyhlášení nejlepšího hráče turnaje, kterým se zaslouženě stal Jan Staščák.

Konečné pořadí:

1. SK Prostějov
2. SFC Opava
3. Juventus Bruntál
4. SSK Vítkovice
5. Slavia Opava
6. ŠSK Bílovec
7. SK Hranice
8. Fotbal Třinec
9. Baník Ostrava
10. Fotbal Frýdek – Místek