V divizní soutěži pokračovala fotbalová Jiskra Rýmařov na vlastním hřišti dalším utkáním. Soupeřem jim v tomto kole byl čtvrtý tým tabulky, kterým jsou fotbalisté z Mikulovic.

Rýmařovští hráči po předchozí smolné nedělní domácí porážce od celku z Kravař podali tentokrát výborný výkon a svého kvalitního a v tomto ročníku úspěšnějšího soupeře přehráli hladce a zaslouženě s výsledkem 4:1 ve svůj prospěch.

Úvodní branku vstřelil Večeřa

Rýmařovská Jiskra nastoupila do utkání s favorizovaným soupeřem za chladného počasí před sto padesáti svými příznivci velmi aktivně. Domácí fotbalisté zapomněli na své nelichotivé postavení v tabulce divizní soutěže a hned od úvodních minut zápasu předváděli ofenzivní fotbal.

Ten jim přinášel řadu dobrých střeleckých příležitostí a první z nich byla brankově využita již v desáté minutě, kdy se jako první prosadil rýmařovský Večeřa a vstřelil vedoucí gól domácích.

Sebevědomí fotbalisté Mikulovic se ještě pořádně neotřepali z úvodní inkasované branky a již o minutu později se skóre ve prospěch Jiskry Rýmařov měnilo znovu. Úspěšným střelcem rýmařovského kolektivu byl v tomto případě Spáčil, který po samostatném průniku obešel také hostujícího brankáře a zvýšil vedení Jiskry na rozdíl dvou branek.

Vyloučení Jiskru nesrazilo

Mikulovičtí hráči se postupně dostali do hry a snažili se na dva rychlé góly domácího týmu odpovědět. Domácí kolektiv však hrál velice dobře a organizovaně a snažil se nepouštět nebezpečné hráče soupeře do vyložených šancí. Hra rýmařovského i mikulovického celku měla na divizní soutěž velmi dobrou úroveň i nečekaně vysoké tempo.

V osmatřicáté minutě dostali domácí hráči ránu pod pás, když jim rozhodčí vyloučil po druhé žluté kartě za zbytečný faul Šmída a Jiskra musela dohrávat zápas o deseti hráčích. Diváci viděli v dalších minutách zajímavé okamžiky před oběma brankáři, ale dalšího gólu se do přestávky ani na jedné straně nedočkali.

Výborný vstup do druhé půle

Stejně výborný vstup jako do prvního poločasu měli rýmařovští fotbalisté i do druhé půle. Hned po zahájení hry zahráli hosté před svou šestnáctkou nedovoleně a domácí zahrávali trestný kop. K jeho střelbě se postavil Ondruška a po tečované střele od zdi se domácí fotbalisté radovali ze třetí vstřelené branky a vedení 3:0.

Jiskra i v deseti dále předváděla na hrací ploše výborný výkon. Hráči Mikulovic byli jasným vedením domácího celku zaskočeni a početní převaha nebyla vůbec znát. V jedenapadesáté minutě to již s hosty vypadalo na ručník. Před jejich brankou se prosadil svým druhým gólem v utkání Spáčil a zvýšil vedení Jiskry již na 4:0. Domácí hráči byli vedením nabuzení a pokračovali v obětavém výkonu.

Hráči Mikulovic dokázali zmírnit z jejich pohledu hrozivý výsledek až v devětašedesáté minutě, kdy se vydařenou střelou zaskvěl hostující Onciul a korigoval na 1:4. Mikulovice se po vstřelené brance snažili zápas ještě zvrátit, ale domácím se v utkání dařilo a i v početním oslabení svému soupeři srdnatě vzdorovali. Další gól tak na rýmařovském hřišti již nepadl a po devadesáti minutách hry si překvapivé, ale zcela zasloužené vítězství v poměru 4:1 odnesli z hrací plochy domácí fotbalisté Jiskry Rýmařov.

Jiskra Rýmařov – Mikulovice 4:1 (2:0)

Branky: 10. a 51. Spáčil, 9. Večeřa, 46. Ondruška za Rýmařov, 69. Onciul za Mikulovice.
Rýmařov: Hampel, Šmíd, Martinka (60. Vicenec), Hapka, Spáčil, Radim Přecechtěl, Ondruška, Jiřičný, Večeřa, Furik (80. Jahoda), trenér: Milan Duhan.

V divizní soutěži pokračují fotbalisté Jiskry Rýmařov v sobotu na hřišti Dolního Benešova.