Jiskra se chtěla rozloučit v posledním letošním utkání před svými příznivci vítězstvím a do utkání vstoupila velmi aktivně. Hned v úvodu ohrozil branku hostů střelou Ihnatišin, ale netrefil přesně. O chvíli později pálil ze střední vzdálenosti Ondruška, ale také bez patřičného efektu. Ve dvanácté minutě zaútočil Háj ve Slezsku a po nedovoleném zákroku domácího obránce zahrávali hosté trestný kop.

Po jeho rozehrání a závaru před domácí brankou byl na správném místě hostující Nádvorník a zblízka dorazil míč do sítě Rýmařova. Domácím týmem inkasovaná branka neotřásla a dále pokračoval v útočném fotbale. Ve 30. minutě musel pro zranění střídat domácí Škoda. V sestavě ho nahradil Macrineanu a uvedl se parádně.

Hned z první akce unikl střídající rýmařovský hráč hostující obraně a po faulu na něj ve velkém vápně hostů byla správně nařízena penalta. Tu proměnil rýmařovský Ihnatišin a začínalo se znovu. Rýmařovští fotbalisté byli nabuzení a tlačili soupeře k jeho šestnáctce. V osmatřicáté minutě založila Jiskra pěknou kombinační akci, po které se dostal k míči Holčák a přesnou střelou otočil výsledek na stranu Rýmařova. Háj ve Slezsku byl zaskočen a po dalších nebezpečných situacích před svou brankou byl rád, že do přestávky neinkasoval třetí branku.

V dobrém výkonu pokračoval rýmařovský tým i od začátku druhých pětačtyřiceti minut. Do dobré příležitosti se tlačil domácí Ihnatišin a po něm agilní Macrineanu. Hosté šance domácích ještě přežili, ale v šedesáté minutě již inkasovali potřetí. Na přihrávku Ihnatišina si naběhl v utkání probuzený Holčák a vstřelil svůj druhý gól v zápase a celkově třetí Jiskry. Hostující hráči nestačili a tahali za kratší konec.

Rýmařovští fotbalisté kráčeli za vítězstvím a předváděli další pěkné kombinační akce. Gólman hostů si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl a mezi tyčemi dělal, co mohl. V osmdesáté minutě byl ale znovu krátký. Další vydařenou akci dobře hrající Jiskry zakončil gólovou střelou Kršek a čtvrtým gólem v síti Háje ve Slezsku zápas prakticky rozhodl.

Hosté se v posledních minutách snažili alespoň korigovat, ale na soupeře neměli. Rýmařovští měli utkání pod kontrolou a poslední letošní utkání po zásluze vyhráli poměrem 4:1 ve svůj prospěch a před dlouhou zimní přestávkou vylepšili svou pozici v tabulce krajského přeboru.

Jiskra Rýmařov – Háj ve Slezsku 4:1 (2:1)

Branky:
12. Nádvorník za Háj ve Slezsku, 36. Ihnatišin z pokutového kopu, 38. Holčák, 60. Holčák, 80. Kršek za Rýmařov,
Sestava Rýmařova: Kamisch, Hložanka, Škoda (30. Macrineanu), Šašinka, Miklánek, Jahoda, Ondruška, Ihnatišin, Kršek, Holčák (75. Urban), Fojtů (46. Čulík).
Trenér: Petr Kostelník.