K dalšímu přípravnému zápasu nastoupili krnovští fotbalisté v zimním počasí na své umělé trávě proti mladému týmu hlučínské devatenáctky. Trenér Antonín Hudský se musel pro tentokrát obejít bez zraněného Zelníka a Lhoťana. Zápas měl od úvodního hvizdu rozhodčího oboustranně svou kvalitu. Mladí fotbalisté Hlučína produkovali běhavý, houževnatý fotbal podložený velkou bojovností.

Projevila se větší zkušenost

Krnovští fotbalisté jsou ovšem zkušenějším týmem a potvrzovali to i na hřišti, kde předváděli kvalitní kombinační fotbal s velmi dobrým přechodem do útoku. Diváci na krnovském stadiónu mohli sledovat v průběhu prvního poločasu zajímavé okamžiky před oběma brankami a nescházely ani pěkné góly.

Domácím hráčům se dařilo i v zakončení a do přestávky zatížili konto snaživého hostujícího gólmana třemi góly po vydařených akcích. Hlučínský celek se snažil o aktivní pojetí fotbalu a to mu přineslo alespoň korigující gól v síti krnovského brankáře Tomáše Heinzkeho.

Osvědčili se i střídající hráči

V polovině zápasu tak měl krnovský kolektiv dvoubrankový náskok, který si udržoval i od zahájení druhé půle utkání. Oba týmy nadále předváděly ofenzivní fotbal se snahou o rychlý přechod z obrany do útoku a stále se to lépe dařilo zkušenějším domácím fotbalistům, kteří dokázali rychlé kombinační akce úspěšně zakončovat.

Mladí hráči hostujícího kolektivu ale příliš nezaostávali a také oni se i ve druhém poločase střelecky prosadili Domácí trenér postupně poslali na hřiště i další hráče z lavičky, kteří pokračovali v kvalitním výkonu v utkání a ten nakonec dotáhli do zaslouženého vítězství v poměru 5:2.

Start jarní části již 21. března

Příprava krnovského fotbalového týmu, který hraje úvodní jarní mistrovské utkání již 21. března na vlastním hřišti s Pustou Polomí, pokračuje v sobotním dopoledni od půl jedenácté utkáním na umělé trávě s účastníkem I. B třídy, Úvalnem.

„S výkonem mužstva proti Hlučínu jsem velmi spokojen. Cením si hlavně přechodové fáze z obrany do útoku, kde to dnes mělo kvalitu. Již za čtrnáct dnů hrajeme první mistrovské utkání doma s Pustou Polomí a věřím, že se nám vyhnou zranění a že se podaří dotáhnout do konce příchody hráčů do našeho mužstva. V sobotu hrajeme s Úvalnem a směřujeme již vše k přípravě na úvodní jarní zápas,“ řekl po utkání spokojený lodivod krnovského mužstva Antonín Hudský.

FK Krnov – FC Hlučín-19 5:2 (3:1)

Branky Krnova: Šrom 2, Matějíček 2, Petřík.
Krnov: Heinzke, Matějíček, Daříček, Kelichhaus, Kozák, Kočenda, Hudský, Bartoníček, Mitura, Petřík, Šrom. Střídali: Furtchak, Moravec, Belej, trenér: Antonín Hudský.