Karlovičtí fotbalisté chtějí v letošním ročníku okresního přeboru postup. Hostům s útočnými hroty – Holčákovi a Burdov – se v první půli dařilo, když drželi s domácími krok. Bruntálští sice měli herně navrch, ale hrozili i hosté. Důraznější Bruntálští se ale už v prvním poločase dokázali třikrát střelecky prosadit.

Od začátku druhého poločasu převaha zkušenějšího a herně výrazně lepšího domácího kolektivu narůstala a na kontě hostů přibýval i počet inkasovaných branek. „První poločas byl dobrý, dokud jsme měli sílu, tak jsme s Bruntálem hráli docela vyrovnaně. Oni byli lepší na míči, ale i my jsme měli šance, bohužel jsme je neproměnili. Druhá půlka už hodnotit nejde," říkal kouč Karlovic Gustav Santarius.

FC SO Bruntál A – Sokol Karlovice 11:1 (3:0)
Branky: Cabal 5, Patrik Havlíček 3, Šanda 3 – Holčák

Bruntál: Minarčík – Burián, Jan Krajčovič, Horák, Mišurec – Zatloukal, Šanda, Ostrák, Patrik Havlíček – Zdeněk Orság, Hendrych, střídali: Jiří Šulák, Hajdík, Blažek. Trenér: Antonín Mura
Karlovice: Erik Belej – Dominik Belej, Nováček, Šebesta, Rohel – Adamec, Kraus, Bačovský, David Raiskup – Marian Raiskup, Holčák, střídal: Bezecný. Trenér: Gustav Santarius

V sobotním odpoledni se představil na umělé trávě v Bruntále další účastník okresního přeboru z Vysoké. Hosté předváděli od začátku velmi bojovný výkon a hráli s domácími fotbalisty vyrovnanou partii.

Domácí mužstvo složené převážně z hráčů připadajících v úvahu spíše pro B-tým se snažil o aktivní fotbal, ale po celé utkání narážel na houževnatý odpor soupeře, který se dokonce dostal do dvoubrankového vedení. Hráči Bruntálu přidali a do přestávky alespoň skóre srovnali.

Po přestávce se diváci dočkali po jednom gólu na každé straně a po skončení utkání si Vysoká odvezla z Bruntálu povzbudivou remízu 3:3.

„Jsem rád a spokojený, že utkání naše první garnitura zatím zvládá velmi dobře a soupeře přejíždíme. Karlovice přijely v silné sestavě a není jednoduché dát takovému soupeři jedenáct branek. Naše druhá garnitura hraje, co zvládá, a některým hráčům asi schází větší tréninkové zatížení," řekl k víkendovým utkáním SO Bruntál kouč Antonín Mura.

FC SO Bruntál B – TJ Vysoká 3:3 (2:2)
Branky Bruntálu: Dorňák, Hendrych, Svrčina
Bruntál: Smažinka – Schovánek, Piňos, Kačeriak, Hajdík – Němec, Chudý, Dorňák, Patrik Havlíček – Hendrych, Stefanovský, střídali: Blažek, Rončák, Břuchaňský, Stoklasa, Svrčina. Trenér: Antonín Mura