V minulém kole krajského fotbalového přeboru se vrátili na první místo tabulky. Teď chtějí své postavení potvrdit. S tím odjíždějí krnovští fotbalisté na půdu jedenáctého celku pořadí soutěže, do Bohumína.

Ztrátu už si nemůžou dovolit

V prvním vzájemném utkání na podzim krnovští Bohumín na svém hřišti porazili 3:1, tři body budou chtít přivézt i z venku. „Teď už si nemůžeme dovolit zaváhat, musíme urvat tři body. Je pět kol do konce a každá ztráta by byla fatální,“ měl ve všem jasno trenér FK Krnov Antonín Hudský.

Poté, co Krnovští ztratili všechny body v Háji ve Slezsku a přeskočila je Pustá Polom, už je kdekdo odepisoval. Jenomže fotbalisté Háje hned v následujícím kole dokázali zvítězit i v Pusté Polomi a situace se vrátila znova tam, kde byla. „To dokazuje, jak je soutěž vyrovnaná. Hájští říkali, že jsou jako Jánošíci. Bohatým berou a chudým dávají. Každý může porazit každého, v tom má letošní ročník kouzlo,“ popisoval situaci v krajském přeboru krnovský kouč.

Na konci sezony rozhodne psychika

Antonín Hudský ví, že konec sezony bude hodně o psychice. „Mužstvo to v prvé řadě musí zvládnout po psychické stránce. Kvalitativně má na to, aby krajský přebor vyhrálo. Důležité ale bude, aby si to hráči urovnali v hlavě. Určitá nervozita, určité očekávání je v kabině cítit, ale je to ta zdravá nervozita,“ uvedl šéf krnovské střídačky.

I když je Bohumín až jedenáctý, Krnovští určitě nechtějí nic podcenit. „Jedeme tam s pokorou. Každý zápas začíná 0:0, žádného soupeře není radno podcenit,“ nabádal Hudský. Osvětlil také s jakou taktikou jeho celek do Bohumína pojede: „Nechceme nikam spěchat. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany a chodit do brejků. Když budeme hrát naši hru, tedy kombinačně po zemi, musíme protivníka přehrát.“

Problémem stále neproměňování šancí

Největší problém Krnova je stále stejný, proměňování šancí. Hráči se do brankových příležitostí dostanou, ale neřeší je úplně optimálně. „Vždycky si šance vytvoříme, ale efektivita není dobrá. V posledním domácím zápase s Janovicemi jsme hned po vstřeleném góle měli dvě tutovky, ale nedali jsme. A dovolili soupeři vyrovnat. Tohle nesmíme dopustit,“ popsal slabinu svého mužstva trenér.

Krnovský celek by měl být na utkání připraven v kompletním složení. „Brankář Tomáš Heinzke, který odchytal poslední zápas, má státnice, tak uvidíme, jestli s námi pojede. Mirek Daříček sice s Janovicemi dokulhal, ale on je takový nezmar, ten se určitě dá dohromady. Jinak jsou všichni hráči v pořádku,“ povídal Antonín Hudský.

Utkání v Bohumíně se odehraje v neděli od 17.00 hodin.