Dneska čeká na mužstvo Chomýže další nelehké utkání. Jejich soupeřem bude Horní Benešov. Tento celek dovezl v minulém zápase bod z Chuchelné za remízy 1:1. Že půjde o střetnutí veledůležité, svědčí i postavení obou protivníků v tabulce soutěže. Horní Benešov je desátý a Chomýž jedenáctá, ale obě mužstva mají nasbíraný stejný počet jedenadvaceti bodů.

„Jsme si vědomi, jak je zápas důležitý. Chtěli bychom se odrazit od poslední domácí výhry a pokračovat v dobrých výkonech, uvedl kouč Chomýže Rostislav Lhoťan. Jeho celek sice dal v posledním utkání čtyři branky, ale hned tři dostal. Chomýž vůbec na jaře hodně inkasuje. „Musíme zlepšit obrannou hru. Na jaře opravdu dostáváme velké množství branek. Musíme hrát disciplinovaně a pokud možno nedostat gól, i když to bude hodně těžké.

Chceme vycházet ze zabezpečené obrany a na brjky. Máme rychlé hráče, kteří by se mohli uplatnit,“ hledel možnosti, jak v Horním Benešově uspět trenér Chomýže.

Hned také objasnil s jakými cíly k venkovnímu zápasu Chomýžští odjíždějí. „jedeme tam neprohrát. To znamená, že kdyby se nám podařilo uhrát bod, budeme moc rádi. V konečném účtování je každý bod z venku strašně cenný. Tabulka je hodně vyrovnaná a my pořád hrajeme o záchranu. Horní Benešov je naprosto stejný případ, takže bod by mohl být nakonec zlatý,“ uvedl Lhoťan.

Chomýž se v minulých kolech potýkala s velkou absencí hráčů, ať už vinou zranění nebo tréninkovými i zápasovými výpadky některých, hlavně starších hráčů. „Teď by měla být sestava o něco silnější než minule doma. Vrací se nám Dofek a také Vaněk,“ přivítal návraty zraněných hráčů kouč.

Naopak ale bude Chomýži scházet jeden zkušený střelec. Měla to být původně jejich největší jarní posila. Do kádru sice přišla, ale na tréninku už se dlouho neukázala a trenér Lhoťan s ní prakticky nepočítá. „Satke měl naše mužstvo posílit, ale teď o něm v podstatě nevíme. Už s ním na jaře vůbec nepočítáme. Radši vsadím na kluky, kteří chtějí hrát, chodí poctivě na tréninky a v zápase nechají na hřišti maximum,“ uvedl na závěr trenér Chomýže Rostislav Lhoťan.

Utkání 1. B třídy mezi Horním Benešovem a Chomýží začíná v sobotu 30.dubnav 16.30 na hřišti v Horním Benešově.