VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté bruntálského Slavoje a Starého Města se spojili

Bruntál - Již od loňského roku se diskutovalo o spojení dvou sousedních klubů FC Slavoj Bruntál a SK Staré Město. Toto úterý 20. května byla členy výkonných výborů obou klubů před zraky hostů i zástupců města smlouva o sloučení definitivně podepsána.

25.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Slavnostnímu podpisu byli v zasedací místnosti restaurace na Slavoji přítomní starosta Bruntálu František Struška, místostarostové Petr Rys a Václav Mores, předseda okresního fotbalového svazu Václav Vojtíšek a další hosté. Podpisem smlouvy, která je významná pro sportovní i společenské dění v Bruntále, tak vznikl nový fotbalový klub, který ponese název FC Slavoj Bruntál – Staré Město. Na vize nově vzniklého klubu, jehož existenci musí ještě požehnat Českomoravský fotbalový svaz, jsme se proto zeptali předsedy Jiřího Marady.

Členů jako škola

Smlouva je definitivně podepsaná. Přepokládá se, že ČMFS jíischválí, s jakou členskou základnou vstoupíte do nové sezony?

Kdybychom to počítali nyní, tak naše členská základna bude čítat více jak pět stovek členů, z toho je polovina dětí a mládeže. Počítáme ale, že se ještě do zahájení nové sezony rozšíří.

Jaký motiv vás vedl ke sloučení obou klubů?

Hlavním motivem sloučení je vytvořit v Bruntále a Starém Městě silný fotbalový klub, který bude garantem výchovy fotbalové mládeže, udržování a vytváření materiálního a technického zázemí fotbalu v obci Staré Město a ve městě Bruntál, a v neposlední řadě významným sportovním reprezentantem obou sídel. Vytčené cíle nejsou samoúčelné. Fotbal je v Bruntále a ve Starém Městě nejpočetněji zastoupený sport. Žádné jiné sportovní odvětví na Bruntálsku nemá takové množství aktivních členů z řad dětí a mládeže v jednom sportovním klubu, tak jak tomu bude po sloučení obou klubů. Pro srovnání – počet dětí a mládeže v klubu lze srovnat s jednou středně velkou školou. Klub tak zajišťuje ve významném rozsahu celotýdenní mimoškolní činnost velkého počtu dětí.

Jak vidíte spolupráci mezi oběma oddíly?

FC Slavoj Bruntál - Staré Město bude usilovat o všestranný rozvoj fotbalu v Bruntále a ve Starém Městě a o zlepšování zázemí pro sportovce, mládež i dospělé. K tomu bude využívat a zlepšovat zázemí poskytnuté městem Bruntál a obcí Staré Město. Vzájemná spolupráce s městem Bruntál a obcí Staré Město je zásadním předpokladem při vytváření podmínek pro fotbal v FC Slavoj Bruntál- Staré Město.

Kvalitní zázemí

Co získají členové fotbalových klubů sloučením?

Nový klub získá zázemí bruntálského fotbalového hřiště a další dvě kvalitní travnatá hřiště ve Starém Městě. V Bruntále se bude opět hrát krajský přebor a využitá bude i nově budovaná umělá tráva za podmínek platných pro domovské kluby Slavoj a Olympii. Nezanedbatelná je také značně posílená členská základna nového klubu.

S kolika družstvy v klubu počítáte?

Celkem bychom měli mít v činnosti patnáct fotbalových družstev. Tři družstva mužů, a tedy konkrétně A tým v krajském přeboru, B tým snad v I.A třídě a C tým v okresním přeboru. Tři družstva dorostu, tři družstva žáků, pět družstev přípravek a také družstvo dívek.

Jaké budou hlavní cíle nového klubu?

Nový fotbalový klub má jako hlavní cíl práci s mládeží na výkonnostní úrovni a vybudování kvalitního fotbalového mužstva A mužů. Nezanedbatelným úkolem a také podmínkou pro úspěšnou práci je zlepšení zázemí, na kterém bude klub pracovat společně s obcí Staré Město a městem Bruntál. Rozpočet klubu na činnost a běžnou údržbu je pro letošní rok cca 1,5 milionu českých korun.

S jakými organizačními změnami počítáte ve výboru?

Pro organizační a legislativní strukturu nově vytvořeného klubu bude využita základna vytvořená po prvním listopadu loňského roku v FC Slavoj Bruntál. Sloučením budou provedeny tyto změny. Kromě změny názvu se rozšíří počet členů výkonného výboru ze sedmi na devět členů a to o dva členy ze stávajícího výkonného výboruSKStaré Město.

Šance pro mládež

Jak budete zajišťovat financování nezbytných potřeb největšího sportovního klubu na území města Bruntál?

Budeme jednat s městem Bruntál o výraznější podpoře fotbalového klubu, největšího sportovního klubu na území města Bruntál. Jednat budeme také s obcí Staré Město o podpoře obecního fotbalového areálu. Pokusíme se zvýšit zájem sponzorů a vzhledem k větší síle fotbalového klubu také vlastní aktivní činností - pronájem hospody, pronájmy a pořádání kulturně společenských a sportovních akcí. Některé činnosti již probíhají.

Děkujeme vám za rozhovor a přejeme do nelehké práce hodně štěstí a úspěchů.

I my věříme, že se vám podaří vrátit fotbal v Bruntále tam, kam patří. Chcete říci ještě něco závěrem? Tento projekt o sloučení dvou fotbalových klubů je velkou šancí pro sportovní mládež v Bruntále a Starém Městě a rovněž velkou šancí pro příznivce fotbalu - mít klub, se kterým se mohou identifikovat. A správa obce Staré Město a města Bruntál může získat významného partnera pro zajištění smysluplné činnosti mládeže.

Autor: Jiří Stanovský

25.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Úředníci cestovních kanceláří a agentur Referent cestovní agentury. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Ruská 11, aktivní znalost Aj, komunikativnost, flexibilita, ŘP sk. B, práce na PC / Outlook, internet /, praxe v oboru výhodou, bonusy, pracovní cesty do zahraničí, hlásit se na e - mail : info@dajas-travel.cz, Z : 27.6.2018. Pracoviště: Dagmar janíčková - pracoviště, Ruská, č.p. 1632, 792 01 Bruntál 1. Informace: Dagmar Janíčková, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Kaufland Bruntál, Tř. Práce 1960/1, Příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, spolehlivost, dochvilnost., Doporučenky nemůžeme potvrzovat do 3 dnů, jelikož jezdíme po celé republice., Hlásit se na telefon 775 872 835 od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00, Z : 2.7.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště kaufland bruntál, tř. Práce, č.p. 1960, 792 01 Bruntál 1. Informace: Iveta Škubalová, +420 775 872 835.

Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 22 000 Kč

Strojírenští technici technologové, normovači Referent oddělení technické přípravy výroby - normovač. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Stará Ježnická 1, Referent oddělení technické přípravy výroby - normovač, , Krnovské opravny a strojírny s.r.o., stabilní společnost působící na českém a zahraničních trzích, vypisuje výběrové řízení na pozici referent oddělení technické přípravy výroby - normovač., , Hlavní výrobní program společnosti:, , " výroba, rekonstrukce, modernizace a opravy osobních a nákladních železničních kolejových vozidel, " výroba, rekonstrukce a modernizace tramvají, " strojírenská výroba, , , Profil uchazeče:, , " VŠ, SŠ vzdělání - strojní, ekonomie strojírenství, " praxe na pozici normovače výrobní strojírenské firmy výhodou , " znalost metod normování práce výhodou , " perfektní znalost čtení výkresové dokumentace, " NJ, příp. AJ na komunikativní úrovni výhodou, " znalost práce s PC, MS Office, " komunikativní a koordinační dovednosti, " občanská a trestní bezúhonnost, " fyzická a duševní způsobilost pro řízení motorových vozidel (ŘP sk. B), " zodpovědnost, samostatnost, flexibilita, , Od uchazeče se očekává:, , " normování výrobních procesů zejména svařování svařenců a montáže kolejových vozidel, " analýza stávajících procesů a aktivní podílení se na aplikaci nových , " spolupráce s technology na plynulém chodu výrobního procesu a jeho optimalizace, " neustále zlepšování chodu výroby , " výpočty časů jednotlivých zakázek, " zpracovávání podkladů poptávkových řízení, vč. veřejných zakázek, " dobré schopnosti operativního řešení výrobních problémů, " práce v informačním systému řízení zakázek, " základní znalosti procesů štíhlé výroby, , , Nabízíme:, , " plný pracovní úvazek, " zajímavou a zodpovědnou práci v perspektivní společnosti, " odpovídající finanční ohodnocení (22 000-30 000) + benefity, , Jiné sdělení:, , Žádosti o zařazení do výběrového řízení s profesním životopisem zasílejte na e-mail: valcisova@kos.cz do 31.8. 2018., Místo výkonu práce: Krnov, Internetové stránky společnosti: www.kos.cz, , Z : 11.7.2018. Pracoviště: Krnovské opravny a strojírny s.r.o., Stará Ježnická, č.p. 1556, 794 01 Krnov 1. Informace: Šárka Valčišová, +420 554 605 409.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 35 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič TATRA 815 ve stavební výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : okres Bruntál + Moravskoslezský kraj, Požadavky: , min. střední vzdělání s výuč. listem, řp. sk. C, CE vč. profesního osvědčení , platné dopravně psychologické vyšetření, praxe v řízení nákladních vozidel alespoň 1 rok, strojnický průkaz a obsluha mechanizace výhodou, časová flexibilita, spolehlivost, Nabízíme:, mzda 35 - 45 tis., zaměstnanecké benefity, , Hlásit se na e - mail david.vrla@lesostav.cz nebo na telefon 725 196 606 /od 8.00 hod. do 15.00 hod./ , Z : 25.6.2018. Pracoviště: Lesostav s.r.o., Jesenická, č.p. 1757, 792 01 Bruntál 1. Informace: David Vrla, +420 725 196 606.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Rekreanti si stěžují i na malé hrníčky, mouchy a osamělost

Kryštof Kemp 2018 na Hukvaldech, 14. července 2018 v Hukvaldech.
54

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Obvazovali zraněné sousedy

Hraničné Petrovice, Domašov nad Bystřicí - Když Zdeněk Mikš uslyšel dutou ránu, myslel si, že mu něco spadlo na střechu. Vyšel před dům na okraji Hraničných Petrovic nedaleko Šternberka a nikde nic. Zhruba 200 metrů na silnici směrem na Šternberk uviděl linkový autobus ve stromě. Řidič sjel z asfaltky a čelně narazil do statného listnáče.  

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Dokázali to. Dva roky po neúspěšném finále mistrovství Evropy se francouzská parta probila k úspěchu. Tým Didiera Deschampse potvrdil v gólově bohatém finále roli papírového favorita a Chorvatsko porazil 4:2. Jejich výhra se však neobešla bez kontroverzí.

OBRAZEM: Začala demolice Bazalů

Demolice hlavní budovy včetně kryté tribuny a také protější části fotbalového stadionu Bazaly ve Slezské Ostravě o tomto víkendu nabrala na obrátkách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT