VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté bruntálského Slavoje a Starého Města se spojili

Bruntál - Již od loňského roku se diskutovalo o spojení dvou sousedních klubů FC Slavoj Bruntál a SK Staré Město. Toto úterý 20. května byla členy výkonných výborů obou klubů před zraky hostů i zástupců města smlouva o sloučení definitivně podepsána.

25.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Slavnostnímu podpisu byli v zasedací místnosti restaurace na Slavoji přítomní starosta Bruntálu František Struška, místostarostové Petr Rys a Václav Mores, předseda okresního fotbalového svazu Václav Vojtíšek a další hosté. Podpisem smlouvy, která je významná pro sportovní i společenské dění v Bruntále, tak vznikl nový fotbalový klub, který ponese název FC Slavoj Bruntál – Staré Město. Na vize nově vzniklého klubu, jehož existenci musí ještě požehnat Českomoravský fotbalový svaz, jsme se proto zeptali předsedy Jiřího Marady.

Členů jako škola

Smlouva je definitivně podepsaná. Přepokládá se, že ČMFS jíischválí, s jakou členskou základnou vstoupíte do nové sezony?

Kdybychom to počítali nyní, tak naše členská základna bude čítat více jak pět stovek členů, z toho je polovina dětí a mládeže. Počítáme ale, že se ještě do zahájení nové sezony rozšíří.

Jaký motiv vás vedl ke sloučení obou klubů?

Hlavním motivem sloučení je vytvořit v Bruntále a Starém Městě silný fotbalový klub, který bude garantem výchovy fotbalové mládeže, udržování a vytváření materiálního a technického zázemí fotbalu v obci Staré Město a ve městě Bruntál, a v neposlední řadě významným sportovním reprezentantem obou sídel. Vytčené cíle nejsou samoúčelné. Fotbal je v Bruntále a ve Starém Městě nejpočetněji zastoupený sport. Žádné jiné sportovní odvětví na Bruntálsku nemá takové množství aktivních členů z řad dětí a mládeže v jednom sportovním klubu, tak jak tomu bude po sloučení obou klubů. Pro srovnání – počet dětí a mládeže v klubu lze srovnat s jednou středně velkou školou. Klub tak zajišťuje ve významném rozsahu celotýdenní mimoškolní činnost velkého počtu dětí.

Jak vidíte spolupráci mezi oběma oddíly?

FC Slavoj Bruntál - Staré Město bude usilovat o všestranný rozvoj fotbalu v Bruntále a ve Starém Městě a o zlepšování zázemí pro sportovce, mládež i dospělé. K tomu bude využívat a zlepšovat zázemí poskytnuté městem Bruntál a obcí Staré Město. Vzájemná spolupráce s městem Bruntál a obcí Staré Město je zásadním předpokladem při vytváření podmínek pro fotbal v FC Slavoj Bruntál- Staré Město.

Kvalitní zázemí

Co získají členové fotbalových klubů sloučením?

Nový klub získá zázemí bruntálského fotbalového hřiště a další dvě kvalitní travnatá hřiště ve Starém Městě. V Bruntále se bude opět hrát krajský přebor a využitá bude i nově budovaná umělá tráva za podmínek platných pro domovské kluby Slavoj a Olympii. Nezanedbatelná je také značně posílená členská základna nového klubu.

S kolika družstvy v klubu počítáte?

Celkem bychom měli mít v činnosti patnáct fotbalových družstev. Tři družstva mužů, a tedy konkrétně A tým v krajském přeboru, B tým snad v I.A třídě a C tým v okresním přeboru. Tři družstva dorostu, tři družstva žáků, pět družstev přípravek a také družstvo dívek.

Jaké budou hlavní cíle nového klubu?

Nový fotbalový klub má jako hlavní cíl práci s mládeží na výkonnostní úrovni a vybudování kvalitního fotbalového mužstva A mužů. Nezanedbatelným úkolem a také podmínkou pro úspěšnou práci je zlepšení zázemí, na kterém bude klub pracovat společně s obcí Staré Město a městem Bruntál. Rozpočet klubu na činnost a běžnou údržbu je pro letošní rok cca 1,5 milionu českých korun.

S jakými organizačními změnami počítáte ve výboru?

Pro organizační a legislativní strukturu nově vytvořeného klubu bude využita základna vytvořená po prvním listopadu loňského roku v FC Slavoj Bruntál. Sloučením budou provedeny tyto změny. Kromě změny názvu se rozšíří počet členů výkonného výboru ze sedmi na devět členů a to o dva členy ze stávajícího výkonného výboruSKStaré Město.

Šance pro mládež

Jak budete zajišťovat financování nezbytných potřeb největšího sportovního klubu na území města Bruntál?

Budeme jednat s městem Bruntál o výraznější podpoře fotbalového klubu, největšího sportovního klubu na území města Bruntál. Jednat budeme také s obcí Staré Město o podpoře obecního fotbalového areálu. Pokusíme se zvýšit zájem sponzorů a vzhledem k větší síle fotbalového klubu také vlastní aktivní činností - pronájem hospody, pronájmy a pořádání kulturně společenských a sportovních akcí. Některé činnosti již probíhají.

Děkujeme vám za rozhovor a přejeme do nelehké práce hodně štěstí a úspěchů.

I my věříme, že se vám podaří vrátit fotbal v Bruntále tam, kam patří. Chcete říci ještě něco závěrem? Tento projekt o sloučení dvou fotbalových klubů je velkou šancí pro sportovní mládež v Bruntále a Starém Městě a rovněž velkou šancí pro příznivce fotbalu - mít klub, se kterým se mohou identifikovat. A správa obce Staré Město a města Bruntál může získat významného partnera pro zajištění smysluplné činnosti mládeže.

Autor: Jiří Stanovský

25.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jmenuji se RUDOLF JANČO, narodil jsem se 3. ledna, při narození jsem vážil 2915 gramů a měřil 49 centimetrů. Moje maminka se jmenuje Kateřina Výmolová a můj tatínek se jmenuje Rudolf Jančo. Bydlíme v Nové Vésce-Staré Město.
8

Děti narozené v krnovské nemocnici

Měřením sněhové pokrývky se určuje míra lavinového rizika.  Předpověď počítá i o víkendu v Jeseníkách se třetím stupněm lavinového nebezpečí. Zásadou je nevstupovat na příkré svahy se sklonem nad 35 stupňů. Nebezpečná místa již tvoří souvislý celek.

Zraněný lyžař se z laviny vyhrabal sám

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Obchvat Krnova: řada otázek bez odpovědi

Sál sv. Ducha se do posledního místa zaplnil občany, které zajímá obchvat Krnova. Nic moc se nedozvěděli a své zklamání dávali hlasitě najevo.

Martin Kolomý potřetí dojel na pódiu

Kamionový jezdec z Bruntálska Martin Kolomý na Dakaru dál válí. Etapa mezi argentinskými městy Fiambalá – Chilecito – San Juan se mu povedla na výbornou. Nakonec s odstupem více než čtyř minut dojel druhý za Nizozemcem Van Genugtenem na Ivecu, ale během této etapy sahal i po vítězství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>