Do letošního ročníku nastupoval tým z malého města z vysokými ambicemi a za tím účelem byl posílen o tři fotbalisty 
z afrického kontinentu, konkrétně z Ghany.

Vedení klubu se podařilo získat bývalého reprezentanta Ghany Raymonda Darkeha a juniorské reprezentanty této země Judeho Agriho a Jonathuse Akolga. Dále do týmu přišel z Opavy David Drexler. „Naše strategie je v tom, že se chceme hlavně opírat o vlastní odchovance, ale na druhé straně bylo zapotřebí tým vhodně doplnit kvalitními hráči," říkal předseda oddílu Ludvík Zifčák.

Po prvním odehraném kole však došlo díky Fotbalové asociaci České republiky (FAČR) 
k prvním velkým problémům. FAČR z nepochopitelných a neodůvodnitelných příčin vyškrtl z registrace klubu dvě africké posily Agriho a Akolga, čímž byl celek Břidličné výrazně oslaben.

„Každý týden nám z FAČR volali, že věc se jistě vyřeší, že to není naše chyba, až jsme nakonec prošvihli termín pro možnost dalšího posílení," vysvětluje Zifčák a pokračuje: „Nakonec to dopadlo tak, že jsme byli nuceni oba hráče odeslat zpět do Afriky a další posily jsme již nezískali."

Tento fakt se pak odrazil na výsledcích klubu, který se vinou nedostatku kvalitních fotbalistů po podzimu ocitl na posledním místě tabulky. „Prostě jsme se ocitli v hráčské krizi. Někteří si přestali věřit, další začali šířit poraženecké nálady," povídal předseda oddílu.

Situaci nakonec muselo vedení klubu řešit rázným způsobem, a to odvoláním hlavního kouče a jeho asistenta. „Jsem přesvědčen, že chyba nebyla 
v trenérech, ale spíše v hlavách samotných kluků. Ti jakoby přes noc zapomněli hrát fotbal, i když výsledky nebyly až zase tak špatné," vysvětloval Zifčák.

„K vyvrcholení nakonec došlo v utkání ve Vendryni, kde jsme tři roky nevyhráli ani nebodovali. Kluci bojovali jako o život a dvě minuty před koncem dokonce vedli 2:0. Pak však došlo k nepochopitelnému zkratu a my jsme z Vendryně odjeli pouze s remízou. Před zápasem bych tento bod bral všemi deseti, avšak vzhledem k průběhu utkání bylo jasné, že musíme udělat zásadní krok k pozastavení krize," dodával Zifčák.

Tým v současné době vede trojice bývalých hráčů Břidličné. Trenérem se stal Marián Minich a jeho asistenty Michal Minich a Stanislav Juráš. Těm navíc vypomáhá velezkušený trenér Petr Kostelník. „Bylo nám jasné, že musíme změnit styl hry a překopat sestavu," uváděl nový kouč Břidličné Marián Minich.

„Výsledek přinesl první ovoce hned na hřišti aspiranta na postup do divize Dětmarovic, kde jsme podlehli těsně 1:2 a do poslední minuty jsme bojovali 
o zisk alespoň jednoho bodu. Ve druhém utkání jsme sice jen remizovali s Polankou, ale důležité je, že jsme neprohráli a zůstali v těsném kontaktu s minimálně pěti dalšími týmy, se kterými pravděpodobně svedeme tuhý boj o záchranu krajského přeboru," pokračoval nový kouč Břidličné Minich.

Vedení klubu je odhodláno zachránit nejvyšší soutěž pro Břidličnou i pro další období. V této souvislosti už má vytipováno několik hráčů, kteří by měli mužstvo na jaře posílit. „Samozřejmě že se budeme orientovat především na své vlastní hráče, ale posily rozhodně přijdou," uzavíral předseda klubu Ludvík Zifčák.

Podzimní kádr TJ Kovohutě Břidličná
Brankáři: Ludvík Zifčák, Ladislav Smažinka
Hráči v poli: bratři Jan Kocúr, Michal Kocúr, Jiřičný, Kladniček, Kurej, Calek, Divacký, Holčák, Darkeh, Patrik György, Roman György, Jan Zifčák, Drexler, Chmelař, Cabák, Minich, Fiury, Sudek