Bez své opory záložníka Ondrušky, ale s touhou zvítězit a získat důležité body do tabulky krajského přeboru, šli před svými příznivci do sobotního zápasu s Vendryní fotbalisté Břidličné. Domácí fotbalisté byli v prvních pětačtyřiceti minutách aktivní a od úvodních chvil se tlačili na polovinu hostů.

Vendryně ale od začátku prokazovala, že její umístění v horní polovině tabulky není až tak náhodné. Hráči Břidličné ale častěji hrozili před brankářem Vendryně. Hned v první minutě pálil Kamil Kocúr a o chvíli později to zkoušel Kučera. Každé příležitosti k protiútoku využívali také hosté a v polovině první půle musel podržet domácí tým gólman Zifčák.

Diváci sledovali zajímavý fotbal. Hra se přelévala od jedné brány ke druhé. Domácí promarnili v šestatřicáté minutě další dobrou příležitost ke skórování. Na druhé straně musel znovu prokázat své kvality brankář Břidličné. Bezbrankový stav tak vydržel až do čtyřicáté druhé minuty. Domácím vyšla pěkná útočná akce, na jejímž konci byl v utkání agilní Kučera a zajistil svému týmu nadějné poločasové vedení.

Od zahájení druhé poloviny utkání byli hosté na hrací ploše mnohem viditelnější. Domácí zaostávali v pohybu a soupeř získával navrch. Po hodině zajímavého fotbalu zahráli domácí v nouzi na rohový kop a po něm zahájil svůj střelecký koncert hostující Tozsek a vyrovnal stav utkání na 1:1.

Domácí nechtěli utkání ztratit, ale herně se jim nedařilo. V pětašedesáté minutě hosté vývoj utkání otočili. Po faulem zavánějícím zákroku na domácího Jana Zifčáka se dostali hosté k míči a opět to byl vendryňský Tozsek, který přidal druhou branku svého mužstva.

Hosté po druhém vstřeleném gólu pokračovali v aktivním fotbale a hájili úspěšně jednobrankový náskok. Domácí se snažili, ale do příležitostí k vyrovnání se nedostávali. Hosté kontrolovali vývoj a v útočné fázi byli stálým nebezpečím. Břidličná chtěla nepříznivý vývoj zvrátit a kromě prostřídání sestavy v závěru utkání otevřela hru a tlačila se do útoku. V osmdesáté minutě toho hosté využili a do otevřené obrany domácích vstřelil Tozsek, který tak zakončil čistý hattrick, třetí gól do sítě domácího gólmana.

Břidličná podlehla 1:3 a o další body bude bojovat v příštím utkání na hřišti Frýdlantu nad Ostravicí.

„V prvním poločase jsme i přes některé šance hostů drželi nadějný výsledek a měli i další příležitosti. Ve druhém jsme ale chybovali a za soupeřem zaostávali i pohybem. To nakonec rozhodlo. I když je to těžké, tak musíme bojovat dál," řekl stručně po utkání kouč Břidličné Petr Kostelník.

TJ Břidličná - Vendryně 1:3 (1:0)
Branky: 42. Kučera - 60., 65 a 80. Tozsek
Břidličná: Ludvík Zifčák - Zítka, Cálek, Jiřičný, Jahoda - Michal Kocúr, Kamil Kocúr, Kučera, Kladniček (50. Jan Zifčák) - Holčák (80. Chmelař), György (85. Chudý). Trenér: Petr Kostelník