Hráči Břidličné chtěli v sobotním utkání před vlastními příznivci s Hájem ve Slezsku protrhnout smolnou jarní šňůru porážek a od začátku bojovali srdnatě o výsledek. Proti domácím ale stál velmi silný a na jaře ještě posílený tým. Hosté, dirigovaní bývalým kapitánem Baníku Ostrava Martinem Lukešem, kterému sekundovali Rostislav Kiša, Martin Šubrt a další, potvrzovali od začátku střetnutí své kvality.

Hráči Háje ve Slezsku byli od začátku fotbalovější, ale Břidličná odpovídala velkou bojovností a snahou o jednoduchý přechod do útoku. Velkou šanci posunout domácí tým do vedení měl aktivní Holčák, ale v dobré příležitosti mířil vedle pravé tyče Radima Ujfalušiho v bráně hostů. Na druhé straně měli šance hráči Háje ve Slezsku, dobrou příležitost Žurka zmařil domácí gólman Zifčák. Ten se dokázal vypořádat i s nebezpečně zahranými standardními situacemi Martina Lukeše.

Hosté pokračovali v profesorském kombinačním fotbale a dobývali branku domácích. Břidličná spoléhala na protiútoky a po jednom z nich a přihrávce Holčáka šel sám na bránu Háje Kamil Kocúr, se střelou ale váhal tak dlouho, až mu v ní zabránil skluzem Trupl.

Domácí byli blízko gólu i po dalším závaru v šestnáctce Háje, ale neurodilo se. Na druhé straně vysunul Lukeš do šance Komárka, ale ten ji také promarnil.

Gólu se v Břidličné dočkali ve 36. minutě. Lukešem zahraný rohový kop ještě domácí odvrátili, ale následný centr Šubrta a přesná hlavička Kiši do horního rohu domácí branky už znamenala gól v síti jinak velmi dobře chytajícího brankáře Břidličné, 0:1.

Domácí se snažili do přestávky vyrovnat, ale proti byli obránci hostů a také vlastní nepřesnost. Kršek a po něm ani Kamil Kocúr akce nedotáhli a tak první poločas skončil lépe pro hosty.

Druhou půli zápasu začali domácí hráči aktivně. Hned jejich první průnik do obrany Háje ve Slezsku ale skončil nepřesností. Po protiútoku a přihrávce Lukeše byl v dobré možnosti Štefek, stav se ale neměnil. Hosté se snažili své vedení pojistit, ale střelecky se už neprosazovali a tak sázeli na dobrou obranu. Břidličná se do šancí nedostávala a spoléhala na centry a dlouhé míče. To ale nikam nevedlo.

Hostující kolektiv si kontroloval jednobrankové vedení a v útočné fázi hrozil po stranách. Při nebezpečných centrech ale neměl domácí gólman jediný problém a držel naděje svého týmu.

V závěru to domácí už bez vyčerpaného Holčáka pořád zkoušeli. Nebezpečný centr Kamila Kocúra z levé strany zlikvidoval na poslední chvíli výborným zákrokem Ujfaluši a když ani hlavička Jiřičného v posledních minutách nic neměnila, tak si Háj ve Slezsku připsal už třetí jarní vítězství a Břidličná se naopak propadá k sestupovým příčkám.

„Sehráli jsme další smolné utkání. V poli to vcelku uhrajeme, ale neprosadíme se střelecky. Šance jsme na to měli. Musíme ale uznat, že v týmu hostů je velmi cítit posílení. Háj byl i fotbalovější," řekl po utkání kouč Břidličné Petr Kostelník.

TJ Břidličná - FK Háj ve Slezsku 0:1 (0:1)
Branka: 36. Kiša

Břidličná: Ludvík Zifčák - Jiřičný, Kladniček, Roman György, Chudý - Minich, Holčák (75. Jan Kocúr), Michal Kocúr, Kršek (65. Olejár) - Kamil Kocúr, Jan Zifčák. Trenér: Petr Kostelník
Háj ve Slezsku: Radim Ujfaluši - Trupl, Matěj, Šubrt, Nádvorník, Lukeš, Kiša, Žurek (87. Lesňák), Janíček, Štefek, Komárek (76. Lampa). Trenér: Miroslav Karas

Martin Lukeš: Přebor má svou kvalitu

Velmi slušnou návštěvu přilákalo na stadion Břidličné sobotní utkání krajského přeboru mezi zachraňujícím se domácím týmem a Hájem ve Slezsku.

Hostující tým disponuje řadou kvalitních hráčů s ligovými zkušenostmi a těsně před jarní sezonou se v něm dokonce objevil i odchovanec Slavoje Bruntál a od mladších žáků stálý hráč Baníku Ostrava Martin Lukeš, který v minulých sezonách úspěšně pomáhal zachraňovat Ostravě nejvyšší soutěž.

S ikonou Baníku se současné vedení klubu v Ostravě nerozloučilo zrovna nejlépe. Pro mnohé bylo překvapením, že se Martin Lukeš objevil na jaře v dresu Háje ve Slezsku v krajském přeboru. „Soutěž má určitě svou kvalitu. Kluky tady znám a je tu dobrá parta. Chci se udržet v kondici, a tady ta možnost je, tak jsem působení v Háji přijal a uvítal. Samozřejmě že chci mužstvu pomoci k záchraně v soutěži," říkala už bývalá opora baníkovské středové řady.

Tým Háje v zápase prokazoval skutečnost, že má v kolektivu zkušené hráče.

Diváci se mohli přesvědčit, že ani v krajském přeboru neztratil nic ze svých fotbalových předností, kterými jsou přehled, přesné přihrávky a zahrávání standardních situací. „Nebylo to pro nás rozhodně lehké utkání. Domácí nám celý zápas nedali nic zadarmo a bojovali. Možná to bylo o druhém góle, kdyby se nám ho podařilo vstřelit, ale to je kdyby. Jsme rádi, že vezeme důležité tři body," pokračoval rodák z Bruntálu, který má ještě před sebou určité plány.

„Do konce sezony budu určitě hrát v Háji a pak se uvidí. Je to také hodně o zdraví, a pokud bude vše v pořádku, tak bych to rád ještě zkusil výš, třeba i někde venku," uzavřela povídání ostravská ikona, která rozhodně s fotbalem končit nehodlá.