Po porážce v minulém kole na hřišti Rýmařova chtěli domácí fotbalisté Břidličné před vlastními příznivci naplno bodovat, ale proti sobě měli velice kvalitní tým Suchých Lazců. Hosté po postupu zkvalitnili kádr mužstva a hráli, stejně jako domácí, kombinační fotbal se snahou ö rychlý přechod do útoku.

Na hřišti se hrál od zahájení utkání vyrovnaný fotbal, který ale v prvním poločase mnoho šancí na obou stranách hrací plochy nepřinášel. Vzruch přinášely střely ze střední vzdálenosti a centry do pokutového území. Na polovině hostů hrozil v prvním poločase do útoku vysunutý Ondruška, ale střelecky se neprosadil. Branku domácích ohrozili několikrát také hráči Suchých Lazců, ale ani oni se po akcích Vlhy a Fusche ze vstřeleného gólu i díky spolehlivému brankáři Břidličné do přestávky neradovali.

Od zahájení druhé poloviny zápasu oba týmy přidaly. Hned ve 46. minutě se nadechl k velkému sólu přes tři čtvrtiny hrací plochy domácí György, který prošel přes všechny hráče soupeře až před brankáře hostů. Ten ale jeho jedovatou střelu k levé tyči famózním zákrokem zlikvidoval.

Hra dostala větší náboj a vědět o sobě dávaly Suché Lazce. Průnik Stuchlíka zachytila až domácí defenzíva. Útočnou aktivitou naladění domácí měli další příležitosti. Další samostatná akce Mojáka také v síti hostů neskončila a ani střela do zálohy navrátivšího se Ondrušky skóre neměnila.

V 63. minutě se měnil stav utkání k nevoli domácích hráčů a příznivců. Hosté podnikli rychlý protiútok, na jehož konci byl po přihrávce Kapeše Balažovič a ten přesnou střelou zajistil svému týmu vedení.

Hráči Břidličné reagovali zvýšeným úsilím a ještě více přidali na důraze. Hosté se nechali zatlačit, ale při protiútocích byli stále hodně nebezpeční. Obraně Břidličné pohrozili Švec a Vlha. Defenzíva domácích musela být stále ve střehu a na pozoru musel být i Zifčák v domácí svatyni. Tlak Břidličné rostl, ale vyrovnání nepřišlo ani po dalším závaru před hostující bránou a střele Mojáka.

Zasloužené vyrovnání tak přišlo až v 77. minutě. Po rychlé kombinaci se dostal do úniku Moják a sám před hostujícím brankářem Klapuchem nezaváhal.

Začínalo se znovu a oba celky chtěly vyhrát. Domácí dobývali dále bránu hostů a Suché Lazce podnikaly nebezpečné protiútoky. Stav se neměnil a když domácí nestrhli vítězství na svou stranu ani v závěrečných minutách, tak se body spravedlivě dělily na obě strany.

„Soupeř byl dnes velmi kvalitní a myslím, že remíza je spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti. Měli jsme sice hlavně ve druhé půli více ze hry a šancí, ale Suché Lazce byly stále hodně nebezpečné," zhodnotil utkání domácí kouč Jan Bubela.

TJ Břidličná - Suché Lazce 1:1 (0:0)

Branky: 77. Moják - 63. Balažovič

Břidličná: Ludvík Zifčák - Jiřičný, Vlastmil Samson, Michal Kocúr, Šarman - Cálek (75. Brenkus), Hapka (20. Moják), György, Veselka (80. Zítka) - Ondruška, Jan Zifčák. Trenér: Jan Bubela.