Domácí fotbalisté si od začátku utkání vytvořili herní převahu, ale naráželi na houževnatou a pozorně bránící obranu Slavkova. Do první velké příležitosti se tak Břidličná dostala až ve 20. minutě. Roman György zatáhl míč do velkého vápna soupeře, kde byl v gólové příležitosti zastaven jen pouze za cenu nedovoleného zákroku. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.

O dvě minuty později to byl opět Roman György, který pronikl do šestnáctky hostů, ale na jeho přihrávku nedosáhl zcela osamocený Darkeh. O chvíli později se dostal do další šance Darkeh, v zakončení mu zabránil hostující stoper. Gólem nezakončil svou akci ani Patrik György, který v dobré pozici bránu hostů přestřelil.

Stejně aktivně začali domácí i druhý poločas. Břidličná si vytvářela jednu šanci za druhou. V 56. minutě se dostal do brankové příležitosti Divacký, ale mířil vedle. O šest minut později se už domácí konečně dočkali. Darkeh využil zaváhání obrany hostů a poprvé překonal jinak spolehlivého gólmana Slavkova.

Po obdržené brance hosté zvedli hlavu a snažili se kontrovat. Proti střele hostujícího hráče vytáhl parádní zákrok domácí gólman Zifčák. V dalších minutách přišly opět chvíle domácích útočníků. Ve výhodné pozici netrefil Divacký a po něm neuspěl ani Patrik György.

Největší příležitost pak zahodil Darkeh, když postupoval sám na brankáře Slavkova, ale trefil pouze jeho nohy. Na druhý gól si tak Břidličná musela počkat až do 72. minuty, kdy se do černého trefil ranou z velkého vápna Hoffmann, který přišel na hostování z Bruntálu.

Závěr utkání se jednoznačně dohrával v režii domácího celku, který mohl ještě přidat i další branky. Divacký, Kladníček, ani Patrik György už nedokázali překonat gólmana Slavkova a skóre ve prospěch svého týmu nenavýšili.

„Z mého pohledu jsme dnes nepodali špatný výkon, ale přechod z umělé trávy na normální hřiště nám ze začátku dělal trochu problémy," řekl po utkání domácí kouč Marián Minich a dodával: „Druhý poločas už ale byl z naší strany podle mých představ."

V prvním jarním kole přivítá Břidličná na svém hřišti Frenštát pod Radhoštěm, který jí na podzim uštědřil vysokou porážku 2:5. „Všichni si velice dobře uvědomujeme důležitost tohoto utkání. Jestli ale chceme pomýšlet na záchranu, tak rozhodně musíme v sobotu bodovat," vysvětloval předseda TJ Břidličná Ludvík Zifčák.

TJ Břidličná - Slavkov 2:0 (0:0)
Branky: Darkeh, Hoffmann
TJ Břidličná: Zifčák (Čechák) - Mensah, Borberyo, Jiřičný, Minich - Kamil Kocúr, Schreier (Hoffmann), Jan Kocúr, Roman György (Kladníček) - Patrik György (Divacký), Darkeh. Trenér: Marián Minich