Oba naši zástupci se představí v domácím prostředí. Rozjetá Jiskra Rýmařov přivítá na svém hřišti druhý tým tabulky Dětmarovice. Tým Petra Kostelníka by měl být již kompletní a čeká se na uzdravení dirigenta Pavla Orsága. Jiskra bude chtít v neděli od 16.30 hodin navázat na vítězství v Bystřici pod Hostýnem. Také Avízo Město Albrechtice může být s vystoupením v posledních třech zápasech spokojeno. Po dvou domácích vítězstvích a cenné remíze v Dětmarovicích se bude snažit celek nového trenéra Michala Smetany porazit v nedělním zápase od 16.30 hodin před vlastními příznivci prozatímní třetí celek divizní tabulky Hulín. Hned dvě kola má na programu krajský přebor.

Nelehké úkoly čekají na fotbalisty Starého Města a Krnova. Zvláště Staroměstští se dostali do tíživé situace. Po krnovském trenérovi je staroměstský trenér Jan Jedlička dalším, který na vlastní žádost již v úvodu jara odstoupil. Staré Město čekají v domácím prostředí dvě těžká utkání, ve kterých musí bodovat. V sobotu od 16.00 hodin přivítají druhý tým tabulky a velkého aspiranta na postup MFK Havířov. V úterý pak nastoupí staroměstští fotbalisté proti tabulce třetím Petřkovicím.

Také Krnovští nemají před sebou vycházkové zápasy. V sobotu od 16.00 hodin hrají na hřišti Petřkovic a v úterý pak u lídra soutěže krajského přeboru v Bohuslavicích. Také Krnov potřebuje body a tým kouče Rudolfa Klimenka o ně bude bojovat. Poslední z trojice účastníků krajského přeboru Slavoj Bruntál nepojede na výlet. V sobotu jej čeká boj o body na půdě posledního Vratimova, který musí bodovat. V úterý pak hraje bruntálský celek z pozice devátého celku soutěže na hřišti silného Havířova. Mužstvo kouče Mlčucha tak čekají na lavičce také horké chvíle. Dvě kola čekají také soutěž I.B třídy, kde se naše celky zamotaly do zadních pater tabulky.

V sobotním programu potáhne od 16.00 hodin okresní derby mezi domácím Úvalnem a Chomýží. Suverén jara, který byl po podzimu jasně poslední, Břidličná, přivítá od 16.00 hodin v neděli Žimrovice. Světlá Hota hostí v sobotu od 16.00 hodin Stěbořice a také musí bodovat. V pohodě hrající Krásné Loučky hostí v sobotním duelu od 16.00 hodin Strahovice a Jindřichov zajíždí v neděli do Chlebičova. Zajímavý bude také úterní program I.B třídy. V Krásných Loučkách se představí od 16.00 hodin Břidličná. Jindřichov cestuje do Komárova, Chomýž k důležitému zápasu do Stěbořic, Úvalno přivítá Chuchelnou a bude hrát o body a poslední z našich zástupců, Světlá Hora, hostí Hradec nad Moravicí, který ale na jaře ztrácí dech.