Albrechtičtí fotbalisté přivítali v neděli dopoledne nepříjemný a velice silný jihomoravský tým ze Slavičína. Albrechtičtí v utkání navázali na minulé úspěšné zápasy a nakonec zlomili odpor soupeře, když vyhráli nejtěsnějším poměrem 1:0. „Utkání bylo hodně vyrovnané, ale myslím, že jsme si vytvořili přece jen více příležitostí a nakonec vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil utkání krátce kouč Avíza Lubomír Adler. Ten se svým týmem má na kontě již dvaadvacet bodů a je na výborném čtvrtém místě. K tomu ještě může přičíst jeden plusový bod v tabulce, což je také dobrým vysvědčením. Příští utkání hraje Avízo na hřišti Frenštátu pod Radhoštěm a bude bojovat o prodloužení vítězné série.

Uspěli také fotbalisté Jiskry Rýmařov. Ti měli před svými příznivci za soupeře celek Bohuslavic. Jiskra byla více jak hodinu jasně lepším týmem. Pak hosté snížili a Rýmařovští si nadělali problémy. Nakonec ale zápas zvládli a důležité body zůstaly doma. „Je škoda, že jsme nevytěžili více z převahy, kterou jsme měli, po inkasované brance se utkání zdramatizovalo a my je chtěli dotáhnout k vítězství,“ řekl k zápasu kouč Jiskry Petr Kostelník. Rýmařovští fotbalisté mají na kontě v divizní tabulce osmnáct bodů a jsou na sedmém místě. V příštím zápase je ale čeká těžká práce na půdě Slavičína.

V krajském přeboru pokračovali ve vítězném tažení fotbalisté FK Krnov. Krnovští hráli na hřišti Bohumína a kromě úvodu utkání, kdy hlasovali první branku, toho domácímv dalším průběhu příliš nedovolili. Domácí fotbalisté navíc zápas nezvládali a nakonec odešli z hrací plochy s debaklem. „Jsme rádi, že naše vítězná série pokračuje. V Bohumíně jsme měli problémy v úvodu, ale poté jsme měli hru pod kontrolou a vyhráli zaslouženě,“ dodal k zápasu trenér Krnova Antonín Hudský. Krnovští mají již dvacet bodů a jsou na šestém místě.

V neděli čeká krnovské fotbalisty okresní derby se Starým Městem. Staroměstští fotbalisté hráli další utkání v domácím prostředí s Baníkem Albrechtice. Domácí měli zápas po většinu doby pod kontrolou a vedení mohli pojistit. Nakonec ale v závěru inkasovali a zbytečně přišli o dva cenné body. „Je to velká škoda, zápas jsme měli rozehraný na vítězství, ale v závěru jsme si to pokazili,“ řekl kouč Starého Města po utkání.

V neděli od 14.30 se budou fotbalisté Starého Města snažit napodobit loňský ročník, kdy v Krnově naplno bodovali. Staroměstští mají osmnáct bodů a jsou desátí. V I.A třídě se pokoušel Slavoj Bruntál o další šanci k záchraně. Na svém hřišti přivítal Bohuslavice a po nadějném výsledku z Hatě v minulém kole se stejné neopakovalo. Slavoj prohrál 0:2 a nadále zůstává poslední.

Zajímavě se vyvíjela I.B třída. Poslední Světlá Hora zabojovala proti Chomýži a po překvapivém vítězství v poměru 4:1 se přiblížila týmům před sebou a ukázala, že záchrana není nereálná. Krásné Loučky totálně selhaly a prohrály doma s týmem Zlatníků vysoko 0:5. Překvapila bojovně hrající Dolní Moravice, která porazila Chlebičov 2:1. Další zklamání přinesla svým fanouškům Břidličná, která si přivezla debakl v podobě výsledku 1:6 z Dolního Benešova B.