So Třemešná - So Štěpánkovice 3:1 (1:0)

Domácí účastník okresního přeboru začal zápas se svým o dvě třídy výše postaveným soupeřem nebojácně a velkou aktivitou je přehrával. V prvních patnácti minutách si hráči Třemešné vypracovali tři vyložené brankové příležitosti, ale z gólu se radovali až v další možnosti.

Štefanik vysunul do samostatného nájezdu na brankáře hostů Jakuba Pašase a ten vstřelil překvapivý vedoucí gól domácích. Hosté byli viditelně zaskočeni aktivní hrou Třemešné a do přestávky se nevzpamatovali. Zato domácí mohli ještě v první půli své vedení zvýšit, ale další dvě možnosti ke vstřelení branky nevyužili.

Od zahájení druhé půle Štěpánkovice přidaly a vytvořily si převahu. Domácí čelili za cenu velké obětavosti a spoléhali na rychlé protiútoky, které byly pro hosty stálým nebezpečím. Po jednom z nich se prosadil Michalík a náskok Třemešné vzrostl na rozdíl dvou branek.

Vysoce favorizovaní hosté byli rozhozeni a domácí měli další dobré střelecké možnosti. Deset minut před koncem se hosté přece jen prosadili. Po pěkné kombinační akci a Sebralově přesné střele k tyči z hranice šestnáctky, na kterou brankář domácích nedosáhl, snížili. Hosté se vrátili do zápasu, který se ještě v závěrečných minutách zdramatizoval. Nadšeně hrající Třemešná dávala do utkání vše a v 88. minutě korunoval svůj velmi dobrý výkon v zápase Štefanik, který krásnou střelou z pětadvaceti metrů třetím gólem zápas rozhodl.

Hosté již sílu na zvrat neměli a po závěrečném hvizdu rozhodčího Koraby mohly propuknout domácí oslavy. Fotbalisté Třemešné senzačním vítězstvím nad Štěpánkovicemi pokračují v pohárové krajské soutěži.

 

Branky: J. Pašas, Michalík, Štefanik - Sebral.

Sestava Třemešné: Chudárek, Michalík, Mazánek, Franciak, Filip Pašas, Blahuta, Jakub Pašas, Štefanik, Večeřa, Pastyřík, Šamaj, trenér: Rudolf Zahradník.