V divizní soutěži je ve velké pohodě rýmařovská Jiskra. Ta v minulém kole na domácím hřišti sice s problémy, ale přece jen porazila nejtěsnějším poměrem celek Otrokovic a má na kontě již 42 bodů. Rýmařovským se daří a mají i patřičné štěstí. O vítězství rozhodli až necelých pět minut před koncem gólem z pokutového kopu. Jiskra je na výborném pátém místě, které by před sezonou brala všemi deseti.

Dařilo se také druhému diviznímu zástupci okresu Avízu Město Albrechtice. Albrechtičtí přivítali v derby svého starého a známého soupeře Baník Albrechtice. Avízo bylo po celý zápas lepší a vítězství 4:0 to jen potvrzuje. Albrechtičtí mají 32 bodů a z dvanáctého místa ještě potřebují nějaký bod ke klidu v závěru soutěže.

Velmi dramatická je situace v krajském přeboru, který zřejmě opustí až čtyři týmy. V závěrečných kolech tak můžeme čekat velký boj. Do sestupových vod jsou po minulém kole zamotány všechny tři naše týmy. Nejhůře je na tom Slavoj Bruntál, který prohrál v Bohumíně vysoko 6:1, když do více jak poloviny utkání drželi hosté přijatelný stav. Vzávěru odpadli a vyklubal se z toho debakl. Slavoj je 30 body čtrnáctý a v příštím kole musí pro zachování naděje na udržení nutně porazit na vlastním hřišti celek Lichnova. Nijak růžová není ani situace Starého Města. Staroměstští doma porazili Frýdlant nad Ostravicí a v posledních dvou zápasech bodovali naplno. Přesto ale zůstávají ohrožení. Zisk 33 bodů a dvanácté místo nic nezaručuje. Bodový rozdíl je minimální a o záchranářských ambicích hodně napoví nedělní okresní derby na hřišti Krnova, kam Staré Město zamíří v příštím kole.

Také krnovský fotbalový tým má po porážce v Michnově situaci zkomplikovanou. Na sestupové místo získává jen dva body a to nic nezaručuje. Krnov na hřišti Michnova byl více než vyrovnaným soupeřem, ale na to se nehraje. Fotbal se hraje na góly a těch dalo více domácí mužstvo.Také pro krnovský celek bude nedělní utkání proti Starému Městu klíčové. Na sestupových pozicích se pohybují naši zástupci také v I.B třídě.

Nejlépe na tom jsou fotbalisté Krásných Louček a Břidličné. Krásné Loučky mají kvalitní tým a celou soutěž odvádí vyrovnané výkony. Zisk 36 bodů a páté místo je určitě uspokojuje. Spokojeni mohou být také fotbalisté Břidličné. Jejich cesta nahoru byla ale daleko složitější než u Krásných Louček. Fotbalisté Břidličné byli po podzimu se 6 body jasně poslední, ale vynikající jaro je doslova katapultovalo do horních pater tabulky. Ztráta pouhých pěti bodů jim dává vizitku nejlepšího týmu jara a celkový zisk 31 bodů je zařazuje na sedmé místo. Vcelku spokojeni mohou být také hráči Slezanu Jindřichov. Slezan má 28 bodů a to by mělo k záchraně stačit. Zabojovat musí ještě Světlá Hora a Chomýž. Ani jeden z těchto týmů nemá záchranu jistou a to není vyloučena možnost, že budou sestupovat až tři celky. Světlá Hora je s 24 body desátá a Chomýž s 22 body dvanáctý. Na posledním čtrnáctém místě s malou nadějí na udržení je nováček soutěže Družstevník Úvalno se 17 body.