Letošní ročník fotbalových soutěží 2006/2007 vrcholí. Do konce schází odehrát pouze dvě kola a naše zástupce v jednotlivých soutěžích ještě čeká perná práce. V divizní soutěži může v klidu dohrávat letošní ročník rýmařovská Jiskra. Rýmařovští mají na kontě 42 bodů a jsou šestí.

V nedělním utkání přivítají na svém hřišti od 17 hodin celek Slavičína a budou se snažit o rozlučku před svými příznivci vítězstvím. Mnohem těžší úkol čeká v předposledním divizním zápase na albrechtické Avízo. To svede v neděli od 17 hodin souboj s Frenštátem pod Radhoštěm. V případě neúspěchu by si Albrechtičtí, kteří jsou s 32 body dvanáctí závěr ještě hodně zkomplikovali a museli by se strachovat o zachování divizní příslušnosti. Také v krajském přeboru se bude hrát o vše.

V přímém souboji o udržení nastoupí na staroměstském hřišti v sobotu od 17 hodin fotbalisté Starého Města a sousedního Slavoje Bruntál. Staré Město má 36 bodů a je desáté. Slavojmáo tři body méně, k dobru lepší vzájemné utkání a je zatím na čtrnáctém sestupovém místě. Diváci se tak mají nač v sobotním odpoledni ve Starém Městě těšit. Do velmi složité situace se dostali po minulé domácí porážce od Starého Města fotbalisté FK Krnov.

Krnovští mají 34 body a jsou také na sestupovém–– třináctém místě tabulky. Navíc je v sobotním odpoledni čeká zápas pravdy, kde se taktéž v přímém souboji utkají se svým rivalem, Čeladnou. Obě tato utkání hodně napoví o možnostech týmů. V I. B třídě také není dobojováno. Sestupu již asi neunikne nováček soutěže z Úvalna. Úvalenští v předposledním letošním utkání zajíždí do Krásných Louček, kde utkání zahájí v sobotu v 17 hodin.

Bojovat o body potřebné pro udržení musejí fotbalisté Chomýže a Světlé Hory. Světlohorští přivítají na svém hřišti v sobotu od 17 hodin ambiciózní Chlebičov, který se nevzdává možnosti postupu. Úkol tak nebudou mít ve Světlé Hoře domácí jednoduchý. Bodovat se pokusí fotbalisté Chomýže, kteří své utkání odehrají v neděli od 17 hodin na hřišti Chuchelné. Dohrávat v klidu soutěž již budou týmy Jindřichova a Břidličné. Jindřichovští zajíždějí v neděli do Strahovic, kde je výkop v 17 hodin.

Břidličná si změří síly v sobotu od 17 hodin s lídrem a největším aspirantem na postup, Hradcem nad Moravicí na jeho hřišti. S ohledem na jarní výkony Břidličné to nebude mít favorit vůbec jednoduché. Do závěru jde také okresní přebor. V boji o postup jsou Olympia Bruntál a Dolní Moravice. Dolní Moravice hraje v sobotu od 16.30 hodin s Branticemi a Olympia přivítá v neděli od 16.30 hodin na svém hřišti Starou Ves.

Zajímavý bude boj o udržení, kde jsou ve hře Hošťálkovy, Jindřichov B a Malá Morávka. Právě v přímém souboji o udržení si to rozdají v Hošťálkovech domácí celek s Malou Morávkou. Jindřichov hraje ve Slezských Rudolticích. Zápasy týmů hrajících o záchranu začínají v sobotu od 16.30 hodin. DERBY. Krnov si porážkou na domácím hřišti se Starým Městem notně zkomplikoval situaci.