Po minulém víkendu za sebou máme další kolo fotbalových soutěží a ty se pomalu pěkně zamotávají. Do konce letošního ročníku schází již jen čtyři kola a naše týmy ohrožené sestupem mají starosti. V divizní soutěži může být v pohodě rýmařovská Jiskra i po porážce na hřišti Napajedel. Rýmařovští mají nahráno a současné páté místo se ziskem 39 bodů může Jiskru hřát.

Horší pozici mají albrechtičtí fotbalisté. Ti jsou na dvanáctém místě s 29 body a od sestupových pozic je dělí pouze čtyři body. V minulém kole vybojovalo Avízo cenný bod v Otrokovicích a remízu uhráli již po čtvrté za sebou. V posledních čtyřech kolech tak budou muset Albrechtičtí zabojovat. Více jak zajímavá je situace v krajském přeboru, kde mohou sestupovat až čtyři celky. Situace na konci tabulky je hodně vyrovnaná.

Do sestupových pozic jsou namočeni jak fotbalisté Slavoje Bruntál, tak i Starého Města. Jisté to nemá ani krnovský fotbalový tým. Krnovští v minulém kole doma jen remizovali s Bohumínem a mají v tabulce 34 bodů a jsou na devátém místě v tabulce. Na hřišti Kobeřic určitě překvapili fotbalisté Starého Města. Domácí také bojují o záchranu a utkání bylo hodně důležité.

Staroměstští jej zvládli výborně a po vítězství 3:0 svou pozici výrazně vylepšili. Staré Město je s 30 body na dvanáctém místě s čtyřbodovým náskokem před posledními Velkými Hošticemi. Cenné vítězství si také připsali fotbalisté Slavoje Bruntál. Ti na svém hřišti porazili ve veledůležitém utkání Velké Hoštice 2:0 a se stejným počtem bodů jako Staré Město jsou díky horšímu poměru branek na třináctém místě tabulky. Tabulka je hodně vyrovnaná a v krajském přeboru není nic rozhodnuto.

Také I.B třída se blíží do závěru a také tady jsou do sestupových bojů zapojené celky našeho okresu. Vyhnout se dvěma a v krajním případě i třem sestupovým pozicím se bude chtít jak Chomýž, tak i Světlá Hora. Těžkou pozici budou mít fotbalisté posledního Úvalna, kteří v minulém kole podlehli doma Břidličné a jsou se 17 body poslední, čtrnáctí. Chomýž v minulém kole hostila vedoucí Hradec nad Moravicí a po vyrovnaném souboji těsně podlehla. Pro Chomýž to znamená prozatímní zisk 21 bodů a dvanácté místo. Desátá Světlá Hora podlehla v minulém kole v Jindřichově a také bude muset o záchranu zabojovat.

V pohodě jsou hráči Krásných Louček, kteří sice v minulém kole odevzdali bod předposledním Žimrovicím na jejich hřišti, ale s 33 body jsou na klidném šestém místě. Také tým jara, Břidličná, má relativní klid. Břidličná vyjela jarním vítězným tažením z beznadějně poledního místa až na současné sedmé se ziskem 28 bodů. Závěry soutěží tak slibují ještě dramatickou podívanou.