Rýmařov zažil velký fotbalový svátek

RÝMAŘOV - Slavný prvoligový Slovan Liberec přijede do Rýmařova bojovat o postup do dalšího kola Českého poháru! Kdyby jste tohle před dvěma měsící řekli některému z místních fanoušků, zřejmě by vás považoval za fotbalového snílka či blázna. Ale právě to se ve středu 26. září odpoledne stalo a Slovan Liberec vyběhl na rýmařovský trávník.

27.9.2007

Rýmařov - Liberec.Foto: DENÍK/Antonín Sowa

Jiskra Rýmařov vers. FC Slovan Liberec 0:4 (0:3)

Kompletní prvoligový tým hostů zapříčinil fotbalový svátek v širokém regionu a přitáhl na rýmařovský fotbalový stadión rekordní návštěvu dvou tisíc diváků. Slovan ale k nelibě domácích fandů hned ve druhé minutě potvrdil své postupové ambice. Domácí odvrátili útočnou akcí hostů na roh a po Papouškově centru a závaru před domácí brankou vstřelil bombou pod břevno zblízka Košťál vedoucí branku Slovanu Liberec.

Domácí fotbalisté v první půli převážně bránili svou polovinu a do útoku se příliš nehnali. Hosté hráli profesorský, kombinační fotbal se spoustou přihrávek na jeden dotek. V jedenácté minutě založili hosté další útočnou akci na jeden dotek a po centru Dorta z pravé strany útoku přidal Nezmar z bezprostřední blízkosti druhou branku Liberce.

Jiskra se snažila, ale na polovině hostů narážela na vysokou stoperskou dvojicí a bezchybnou obranu soupeře. Ve třicáté minutě zahrával trestný kop z dobrých čtyřiceti metrů hostující Papoušek a na jeho střelu brankář Jiskry špatně zareagoval a byl z toho třetí gól v síti domácích. V závěru poločasu se domácí osmělili a střeleckým pokusem mimo branku zahrozil Krajčovič.

Od druhého poločasu hráli Rýmařovští odvážnější fotbal a pouštěli se svým soupeřem i do útoku. Libereckou obranu pozlobil Žmolík, ale moment střely prováhal. Střelou z trestného kopu zahrozil Ondruška, brankář Liberce Hauzr byl na místě. Liberečtí hráli stále svůj technický fotbal s krátkými přihrávkami a útoky po křídlech. Tam byl nejčastěji vidět Šinglár, Papoušek, Dort a po vystřídání aktivní Lattman. Právě po jeho centru těsně minul branku Jiskry Hodúr.

Na druhé straně zamotal ligovou obranu Liberce Žmolík, ale faul na něj penaltou oceněn nebyl. O chvíli později se dostal do vyložené brankové příležitosti rýmařovský Krajčovič, ale míč mezi čtyři tyče také neposlal. Ve druhé půli viděli domácí příznivci od svého týmu dobrý výkon a Jiskra místy svého soupeře překvapivě i přehrávala. Před brankou Liberce to ale měla proti fyzicky vyspělé obraně hostů těžké.

V osmasedmdesáté minutě se skóre utkání měnilo naposled. Po levé straně unikl hostující Lattman a jeho přizemní přihrávku před rýmařovskou bránu usměrnil do sítě svým druhým gólem v zápase kapitán hostů Nezmar. Jiskra hrála až do konce a snažila se vstřelit čestný úspěch. Blízko k němu měl opět aktivní Žmolík, ale technická střela z pravé strany šestnáctky branku těsně minula a také trestný kop stejného hráče se s úspěchem nesetkal.

Také Liberečtí již střídajícím Hudsonem, který se dostal do dobré příležitosti, neskórovali a sváteční utkání na rýmařovském hřišti skončilo vítězstvím Slovanu v poměru 4:0. Favorit tak dostál svému jménu a postoupil do dalšího kola. Jiskra rozhodně nemusí být zklamaná, pro všechny byl zápas velkým fotbalovým zážitke, a hráče pak velkou zkušeností.

„Takovéto utkání se netýká jen samotných hráčů, pro které je to zasloužená odměna za předváděné výkony. Stadion zažil svou největší diváckou návštěvu, ohromným zážitkem musel být slavnostní nástup pro ty malé kluky, kteří nastupovali v dresech. Byly zde četní hosté, určitě jsme potěšili také naše sponzory,“ uvedl Kamil Furík, funkcionář klubu.

„Velký podíl na chodu Tělovýchovné jednoty Rýmařov má Město Rýmařov, které významně podporuje sportovní dění ve městě. Že se tato podpora vyplácí, svědčí uskutečnění jedné z největších společenských akcí ve městě, kterou bylo pohárové utkání s účastníkem první ligy FC Slovan Liberec před netradičně velkou účastí šestnáctiset diváků,“ zaznělo z rýmařovské radnice.

Branky: Nezmar 2, Košťál, Papoušek.

Sestava Liberce: Hauzr, Bílek, Liška, Hodúr, Polák, Košťál, Šinglár, Frejlach (36. Lattman), Papoušek (78. Hudson), Nezmar, Dort (60. Hofmeister), trenér: Michal Zach, vedoucí: Pavel Lirouš.

Sestava Rýmařova: Jiří Šulák, Jan Krajčovič, Doseděl, Jiřičný, Kováč, Radim Přecechtěl (68. Jakub Dankovič), Pavel Orság, Pavel Švajda, Ondruška (78. Maceineanu), Žmolík, Kamil Kocúr (46. Šimko), trenér: Petr Kostelník, vedoucí: Mikuláš Horýň.

27.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

11

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Školní, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

David Galvas opět hraje, posílil Krnov

Dlouho bez hokeje nevydržel. Zkušený obránce David Galvas opět nazul brusle a v sobotu odehrál první zápas za svůj nový klub.

Inovační centrum zřídí na krnovské poliklinice

V budově krnovské polikliniky bude po Novém roce otevřena kancelář Moravskoslezského inovačního centra MSIC. Její pracovník v ní bude k dispozici místním podnikatelům.

Na úterý se chystá jednání bruntálského zastupitelstva

Na svém posledním letošním zasedání se sejdou bruntálští zastupitelé. Zastupitelstvo města Bruntálu se uskuteční v úterý 12. prosince od 13 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.