O víkendu vstupují do nového ročníku divizní sezony oba naši zástupci, rýmařovská Jiskra a albrechtické Avízo.

Spokojeni s loňským účinkováním v soutěži jsou určitě v Rýmařově a rádi by v letošním ročníku uhájili loňské pozice. Jednoduché to rozhodně nebudou mít. Trenér Petr Kostelník a vedoucí Mikuláš Horýň posílili na postu záložníka, kde získali ze Starého Města zkušeného Pavla Švajdu. O místo v obraně se zatím úspěšně pere další posila, talentovaný odchovanec Olympie Bruntál, který působil v Opavě, Honza Krajčovič. Novicem v kádru Jiskry by měl být ještě Gyorgy z Břidličné.

Jinak kádr Rýmařovských velkých změn nedoznal. Pro podzimní sezonu tak mohou v Rýmařově počítat s brankáři Jirkou Šulákem, Jirušem a ještě dorostencem Martinem Furikem. Do pole budou připraveni Ondruška, Jiřičný, Jahoda, Doseděl, Kováč, Jan Krajčovič, Šimko, Radim Přecechtěl, Švajda, Pavel Orság, Žmolík, Jan Ševčík, Macrineanu, Jakub Dankovič, Kamil Kocúr, Gyorgy. Zraněný je ještě Tlapal, který by se měl vrátit do týmu v průběhu podzimu. Rýmařovští fotbalisté se poctivě připravovali od začátku července s širokým kádrem hráčů a ten zúžili až v samém závěru přípravy.

Přípravná utkání naznačila ambice Jiskry, ale až podzimní divizní část ukáže, jak fotbalisté Rýmařova nový ročník zvládnou. Již tuto neděli mohou příznivci, kteří navštěvují rýmařovský stadión v hojném počtu a na které hráči Jiskry budou opět spoléhat, poprvé podpořit svůj tým. Jiskra od 16.30 hodin přivítá na svém hřišti celek Hranic a budou bojovat o zisk prvních tří bodů do tabulky.

V neděli zahájí divizní soutěž také fotbalisté Avíza Město Albrechtice. V albrechtickém kádru došlo k celé řadě změn. Odešli Marek Burán, Karel Burián, Žila do Mikulovic a Lapuník do Krnova. Na postu trenéra je od nové sezony Lubomír Adler a s ním přišli do týmu i noví hráči. Z Mikulovic se vrátili Zelník s Němečkem a do týmu přišli novici gólman Machel, Malý, Gargoš, Sostřonek, Plíska, Kadlčák, Holštýn, v jednání je ještě příchod Mnicha a Vaňka z Kravař. Se stávajícími hráči Řehulou, Daříčkem, Bartoníčkem a dalšími z loňského kádru by měli letos bojovat o lepší pozice, než tomu bylo v loňské sezoně, kdy zachránili Albrechtičtí divizní soutěž až v závěru.

Také Avízo se připravovalo od počátku července a sehrálo řadu přípravných utkání. Některá utkání se Albrechtickým vydařila, ale kouče Adlera určitě mrzí vyřazení z Českého poháru po porážce ve Vidnavě. V nastávající sezoně by chtělo hrát Avízo Město Albrechtice v klidném středu tabulky a hrát pohledný útočný fotbal, na který má v současnosti i hráče. Příznivci se mohou přesvědčit již v neděli, kdy albrechtičtí fotbalisté zahájí v netradičním čase od 10.15 hodin divizní ročník a soupeře budou mít v týmu Vsetína. Avízo si neklade malý cíl a chce získat první mistrovské body.