Krnované zahájili letní tréninkovou činnost již v první polovině července a za sebou mají již tři přípravná utkání. Ta absolvoval velice mladý kádr, který stále postrádá dlouhodobě zraněného Matějíčka, ke kterému se přidal i Vaněk a také Tabach. V přípravě není pro soukromé povinnosti Rinke a ani kanonýr Satke, který se pravděpodobně vrací do Chomýže. Na odchodu z krnovského celku je dále Garba, který má namířeno do Mokrých Lazců.

Úvodní dvě utkání tak odehrál mladý tým, který spoléhal na navrátilce z Mikulovic, Ladislava Klementa a posilou by měl být i Šupák, který se vrací z Opavy. Novou tváří v krnovském dresu je nadějný Juchelka z Chomýže. Další změny jsou v krnovském týmu ještě je v jednání. Trenér Antonín Hudský a vedoucí mužstva Miroslav Kuča mají se svým kádrem za sebou úvodní přípravná utkání.

To první odehrál mladý tým Krnova na hřišti Města Albrechtic. Krnovští bojovali a v prvním poločase drželi s divizním domácím týmem krok. Ve druhém ale inkasovali a postupně se z hrací plochy vytratili. Po skončení si odvezli hladkou porážku 0:5. Druhý zápas sehrál krnovský tým na hřišti Žimrovic, kde se utkal s nováčkem I. A třídy, Hradcem nad Moravicí. Utkání mělo po celých devadesát minut vyrovnaný průběh a oba týmy si vypracovaly několik nadějných příležitostí. Hosté byli ale v koncové fázi neškodní a nedokázali se proti obraně domácího ambiciózního týmu střelecky vůbec prosadit. Hradec nad Moravicí se naopak chtěl na svého o třídu výše postaveného soupeře z Krnova vytáhnout a hrál s velkou chutí a bojovností. To nakonec přineslo po závěrečném hvizdu rozhodčího domácímu kolektivu dvoubrankové vítězství v poměru 2:0.

Krnovští pokračovali v úterý dalším přípravným zápasem na hřišti týmu I. B třídy, Chomýže. Krnované nastoupili v sestavě Řeháček, Fojtík, Bolek, Lapuník, Jan Klement, Burda, Šupák, Ladislav Klement, Hudský, Juchelka, Heinrich. Ke střídání byli připraveni Mitura, Fiurášek, Dorňák a Kočenda. Krnovský tým v polovině utkání prohrával 0:1, když si v průběhu první půle vypravoval několik příležitostí, ale ty promarnil.

Naproti tomu domácí byli efektivnější a střelecky se jednou po chybě v krnovské defenzívě prosadili. Ve druhých pětačtyřiceti minutách zápasu se krnovský celek zlepšil v pohybu i kombinaci. Hosté byli aktivnější a častěji se dostávali na dostřel branky Chomýže. Domácí také hráli na útok a na hřišti bylo vidět možnosti před oběma brankami. Střelecky se ve druhé půli ale prosadili lépe hráči krnovskému mužstva, kteří zásluhou Šupáka a Mitury nakonec uhráli po devadesáti minutách na hřišti Chomýže nerozhodný výsledek 2:2.

V přípravě pokračují krnovští fotbalisté v neděli, kdy se od 17 hodin utkají na hřišti Zábřehu s účastníkem Moravskoslezské fotbalové ligy, Dolním Benešovem.