Jiskra doma porazila Dětmarovice

REGION - Další kolo má za sebou divizní soutěž a krajský přebor. V divizní soutěži pokračovali rýmařovští fotbalisté v úspěšném tažení a na svém hřišti přivítali Dětmarovice.

2.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Krecl

Hosté disponují velice dobrým týmem a Jiskra se o tom sama přesvědčila. Navíc domácím nahrálo i vyloučení hostujícího Plísky již ve 27. minutě utkání. Přesto se Rýmařovští nemohli proti výborně organizované defenzívě Dětmarovic prosadit. Rozhodl až závěr, kde domácí prokázali své kvality a u tří gólů ze čtyř byl aktivní Žmolík. Jiskra vybojovala další body a je v tabulce divizní soutěže se třiatřiceti body již na šestém místě. Naopak situaci si zkomplikovali fotbalisté Avíza Město Albrechtice. Ti na svém hřišti hostili tým Hulína a zápas nezvládli.

Po velkém náporu v úvodních dvaceti minutách zápasu chybovali a nakonec museli spolknout porážku v poměru 2:3. Albrechtičtí fotbalisté mají na kontě pětadvacet bodů a jsou na dvanáctém místě divizní tabulky. Také soutěž krajského přeboru se dramatizuje. V tabulce se stále více propadá celek Starého Města. Ten sehrál v sobotním odpoledni dobré utkání s druhým celkem soutěže Havířovem. Domácí, které po letech opustil kouč Jan Jedlička, měli možnosti a příležitosti, ale nevyužili je. Poradit si nedokázali ani s pokutovým kopem, a tak přišel trest. Smolný zápas pak Staré Město ztratilo v nastavené hrací době. Porážka znamená propad v tabulce až na předpolední patnácté místo se ziskem jedenadvaceti bodů.

Výborně si vedli krnovští fotbalisté. Ti s navrátilcem do sestavy, kanonýrem Satkem, dokázali po výborném výkonu vyhrát na půdě vedoucího celku soutěže Petřkovic a se ziskem sedmadvaceti bodů postoupili do klidného středu tabulky na osmé místo. Bodovat se nepodařilo Slavoji Bruntál. Bruntálští sice sehráli dobré utkání ve Vratimově, ale neproměnili šance a dohrávali pak ve druhé půli bez vyloučeného Raaba o deseti. Dvě branky v závěru zápasu pak rozhodly. Slavoj prohrál a se šestadvaceti body je na desátém místě tabulky krajského přeboru.