Na sobotní úspěch prvního týmu Staroměstských, který vítězstvím nad Slavojem Bruntál zachránil krajský přebor pro příští soutěžní ročník 2007/2008, navázali také fotbalisté rezervy Starého Města v nedělním odpoledni, kdy sehráli rozhodují utkání o postup do okresního přeboru.

Ve třetí třídě startovaly celky Lomnice, Dětřichova, Lichnova, Svobodných Heřmanic, Ryžoviště, Jamartic, Velké Štáhle, Moravskoslezského Kočova, Horního Města, Milotic, Dvorců, Lískovce a Starého Města. Staroměstští bojovali o postup ze třetí třídy s týmem Lichnova a vítězstvím na jeho hřišti před dvěma koly si vytvořili velmi dobrou výchozí pozici do závěru soutěže.

Do Starého Města přijeli v krásném nedělním popoledni fotbalisté snaživých Jamartic. Domácímu kolektivu dvě kola před koncem soutěže třetí třídy vítězství již zaručovalo postup do okresního přeboru. Slušná návštěva více jak stovky příznivců na staroměstském fotbalovém hřišti viděla po celé utkání zcela jednostrannou záležitost domácího kolektivu, který byl od začátku jasně lepší a do přestávky si vytvořil tříbrankový náskok, když vedl poměrem 4:1 ve svůj prospěch. Ve druhém poločase domácí hráči pokračovali v pohodovém, útočném a kombinačním fotbale, který je vedl k vysokému vítězství a postupu.

V průběhu druhých pětačtyřiceti minut domácí fotbalisté ještě své vedení zvýšili a konečným hladkýmvítězstvím v poměru 7:1 si zajistili kolo před závěrem soutěže zasloužený postup do příštího ročníku okresního přeboru.

V rozhodujícím utkání nastoupili staroměstští fotbalisté v sestavě: Herman, Fraš, Balog (55. Hanák Ladislav), Kulaša Robert, Slánsky (35. Smetana David), Orvisky (46. Kubeša), Šanda, Smetana Zdeněk, Hanák Pavel, Tomčala, Popelka, trenér: Bohuš Klimeš.