Výborně se dařilo fotbalistům albrechtického Avíza. Svěřenci trenéra Lubomíra Adlera odehráli své utkání na hřišti Buhuslavic a od úvodních minut jej zvládali mnohem lépe než jejich domácí soupeř. Avízo bylo na hřišti lepší a dokázalo proměňovat i brankové příležitosti. Do přestávky si Albrechtičtí zajistili dvoubrankový náskok. Domácí sice dokázali po přestávce snížit, ale hned minutu po návratu do utkání inkasovali po– třetí a to jim vzalo vítr z plachet. Bohuslavice pak další průběh utkání vůbec nezvládli. Doplatili na to vyloučením Kretek a Ferenčák a na tribunu musel i jejich kouč.

Avízo pak své vítězství pečetilo čtvrtým gólem a v tabulce vystoupalo se ziskem devatenácti bodů až na pěkné šesté místo. „Zápas se nám podařil, byli jsme lepší herně a domácím jsme toho příliš nedovolili. Myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ řekl po utkání kouč Avíza Lubomír Adler. V soutěži pokračují Albrechtičtí v neděli na svém hřišti, kde v netradičním čase od 10.15 hodin přivítají Slavičín.

Méně se již dařilo fotbalistům rýmařovské Jiskry. Ti ale museli odehrát své utkání na hřišti lídra divizní tabulky, vedoucích Kravař. Domácí jsou v letošním ročníku známí svou výbornou defenzivní činností a přesvědčila se o tom i Jiskra. Rýmařovští hosté nehráli pasivní fotbal a od začátku zatlačili Kravaře ne jejich polovinu. Domácí ale z první vážnější akce vstřelili vedoucí gól a ten pojistili i druhou trefou do černého. Hostujícímu Švajdovi se podařilo do přestávky vrátit Jiskru do utkání, ale ve druhé půli se již skóre neměnilo.

Hosté byli v poli lepší, ale před brankou rozpačití. Po porážce 1:2 se Jiskra propadla v tabulce divizní soutěže se ziskem patnácti bodů na desáté místo. V neděli budou Rýmařovští bojovat o vylepšení svých pozic na domácím hřišti a od 14.30 hodin přivítají celek Bohuslavic. „Je to škoda, sehráli jsme s domácím týmem vyrovnaný zápas a místy jsme měli i herně navrch. Bohužel, zklamali jsme ve finální útočné fázi,“ zhodnotil krátce utkání trenér Rýmařova, Petr Kostelník.

V krajském přeboru se dařilo fotbalistům Krnova, kteří přivítali nováčka z Oldřišova. Krnované se po debaklu na hřišti v Háji ve Slezsku chtěli před svými fanoušky rehabilitovat a od začátku se jim to i dařilo. Domácí byli lepším týmem a vyhráli vysoko 5:1, když měli celý průběh utkání pod kontrolou. V tabulce krajského přeboru má Krnov sedmnáct bodů a na osmém místě uzavírá první polovinu tabulky. V sobotu hrají Krnovští další utkání na hřišti Bohumína.

Staroměstští fotbalisté hráli na hřišti Pusté Polomi a neodehráli špatné utkání. Po vyrovnaném průběhu nakonec o jejich nejtěsnější porážce rozhodla jediná branka z druhého poločasu, která padla do jejich sítě. Staré Město je v tabulce desáté také se sedmnácti body a v sobotu od 14.30 hodin hraje doma další utkání proti Baníku Albrechtice.