Staré Město vers. Poruba 0:1 (0:0)

První ze dvou domácích utkání v řadě začalo Staré Město minulý čtvrtek opatrně. Hosté byli v úvodních minutách aktivnější a častěji byli na polovině domácích. Postupem času se hra vyrovnala a odvíjela se převážně ve středu hrací plochy bez vzrušivých momentů. Domácí byli ve zbytku první půle přece jen nebezpečnější.

Ve 26. minutě Zabloudil poslal chytrou přihrávku do samostatného průniku Odstrčila na brankáře Poruby. Úspěšněji ze souboje vyšel ale brankář hostů, který staroměstského hráče vychytal.Ochvíli později vystrašili gólmana Poruby střelami Zabloudil a po něm Samson. Také hosté se v první půli dostali do šancí, ale hlavička jejich útočníka z bezprostřední blízkosti minula cíl. Do přestávky tak diváci branku neviděli.

Po ní získávali stále více navrch fotbalisté hostů. Domácí zaostávali v pohybu, důraze i kombinaci. Poruba si vypracovala několik brankových příležitostí, ale ty mařil brankář Starého Města nebo vlastní nepřesnost porubských fotbalistů. V 62. minutě se již celek Poruby radoval. Z levé strany šestnáctky domácích prudce zahrál střílený trestný kop jeden z hráčů Poruby přímo na branku Starého Města, ten ještě někdo z obránců domácích tečoval a zastavila jej až síť za staroměstským brankářem Belejem. Hosté i po vstřelené brance hráli nadále dobře a měli další možnosti. Ty promarnili, a tak se pomalu vraceli do zápasu hráči Starého Města. Domácí si vytvořili tlak, ale nabíjeli do velkého vápna hostů až příliš často vysoké míče. Taktika neměla naději na úspěch. Dobře hlavičkující obrana hostů je dokázala eliminovat.

V závěrečných minutách nápor staroměstských fotbalistů gradoval. Sám na brankáře Poruby postupoval Michna. Gólman hostů svůj tým mnohokrát podržel. Také další závar, kdy míč poskakoval před brankovou čárou Poruby, skončil pro hosty bez pohromy.

V samém závěru vyšla domácím kombinace. Na přihrávku Píci před branku hostů ale z pravé strany nedosáhl Zabloudil. Po něm ani Samson. Závěr zápasu hosté takticky zvládli a odvezli si ze Starého Města tři body.

Sestava: Belej, Filip Hanus, Vlastimil Samson, Parol, Bršťák, Dan Hanák, Pánek, Zabloudil, Michna, Píca, Odstrčil, střídali: Domiter, Orviský, Šanda, trenéři: Richard Šanda a Přemek Píca.