Krnovští fotbalisté postupují v tabulce výše

KRNOV - Deset odehraných podzimních kol za sebou mají fotbalisté a pořadí jednotlivých soutěžích se pomalu rýsuje.

10.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Vlček

V divizní soutěži hrály oba naši zástupci na hřištích soupeřů a alespoň bod přivezla rýmařovská Jiskra. Rýmařovští hráli v neděli dopoledne na hřišti nováčka soutěže MFK Havířov. V prvním poločase byla Jiskra lepší a kromě jednoho gólu promarnila řadu dalších příležitostí ke vstřelení branky. Domácí nakonec vyrovnali a ve druhém poločase byli i blízko vítězství. Pokutový kop ale rýmařovský brankář kryl, a tak si Jiskra přivezla alespoň bod.

„Hlavně v první půli jsme byli lepší a měli jsme na vítězství. Ve druhé půli se hra vyrovnala a remíza nakonec byla i spravedlivá,“ řekl k utkání kouč Jiskry Petr Kostelník. Jiskra je v tabulce šestá a v neděli přivítá Rýmařov na svém hřišti od 15.30 hodin kvalitní celek juniorky Baníku Ostrava, který postupuje v tabulce stále nahoru.

Albrechtičtí fotbalisté hráli utkání v Porubě s juniorkou Baníku. Hosté zaspali úvod a inkasovali v něm jedinou branku zápasu. V dalším průběhu se hra postupně vyrovnala a Avízo mělo i možnosti k odvetě. Proti ostravské obraně dirigované prvoligovými hráči René Bolfem a Pavlíkem to ale měli těžké. Nakonec podlehli nejtěsnějším poměrem a odjeli z Poruby bez bodového zisku. „Škoda špatného začátku, v dalším průběhu jsme nehráli špatně. Bohužel body nám to nepřineslo,“ dodal po zápase trenér Avíza Lubomír Adler. Avízo je v tabulce divizní soutěže osmé a v neděli od 14.00 hodin hrají na vlastním hřišti s vedoucím týmem soutěže, Kravařemi.

V krajském přeboru se v posledních utkáních daří Krnovu. Ten přivítal na svém hřišti Petrovice a byl po celý zápas lepším týmem. Krnovští po prvním poločase vedli jednobrankovým rozdílem a ve druhém svůj náskok pojistili. Kouč Hudský má solidně poskládaný kádr mužstva složený z hráčů zkušených i mladých talentů. Krnov je již v tabulce na sedmém místě a příští utkání hraje na hřišti Háje ve Slezsku. „Myslím, že jsme hráli dobře a vyhráli zaslouženě. Měli jsme i další šance na vstřelení gólů,“ řekl stručně k zápasu kouč Krnova.

Staroměstští fotbalisté odehráli o minulém víkendu utkání v Českém Těšíně a více jak osmdesát minut měli naději na bodový zisk. Necelých deset minut před koncem domácí vstřelili první gól a vítězství pojistili v závěru utkání. „Škoda, mohli jsme zápas dotáhnout alespoň k bodu“, zní z vedení fotbalového Starého Města. To hraje další utkání v sobotu před vlastními příznivci s Lískovcem.

V I.A třídě se nadále trápí Slavoj Bruntál. Ten soutěží s mladým, nezkušeným týmem a na hřišti Velkých Hoštic nakonec uhrál přijatelný výsledek. Slavoj je s jediným bodem poslední a na předposlední celek má ztrátu tří bodů. V sobotu od 15.30 hodin hraje Slavoj doma s Mokrými Lazcemi. V I.B třídě si dobře vedou Krásné Loučky, které jsou po vítězství ve Strahovicích druzí se šestibodovou ztrátou na vedoucí Jakartovice.

Třetí a čtvrté místo v tabulce I.B třídy patří týmům Břidličné a Chomýže, které se v sobotu utkaly ve vzájemném utkání. Úspěšnější byli hráči Chomýže, vyhráli 2:1.Na desáté místo již postoupili hráči Dolní Moravice, kteří hladce přehráli Chuchelnou. Podle představ se nedaří Jindřichovu, který po porážce od Jakartovic 2:6 klesl na jedenácté místo. Poslední je zatím Světlá Hora, která ale uhrála slušný výsledek v Chlebičově, kde prohrála 0:1.

10.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Betlémské světlo v Krnově.
10

Skauti přivezli Betlémské světlo

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

OBRAZEM: Vánoce na zámku

Bruntálský zámek ožil vánočním jarmarkem, v sobotu 16. prosince sem zamířili lidé za trhovci, kteří nabízeli řemeslné výrobky, vánoční dekorace a bezpočet nejrůznějších dárků pro radost.

Hygienici kontrolovali vánoční trhy, žádné prohřešky neobjevili

Na prodej občerstvení na vánočních trzích se v posledních týdnech roku 2017 zaměřují při svých kontrolách pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě (KHS).

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Radní chtěli začít dřív a jít dřív domů

Schválit půjčku 124 miliony korun u Komerční banky trvalo krnovským zastupitelům minutu a nezazněl jediný dotaz. Zato posunutí začátku jednání je bouřlivé téma.