Šternberk – Jiskra Rýmařov 2:5 (0:1)

Po devadesáti minutách vcelku jednostranného utkání si odvezli hladké vítězství v poměru 5:2 ve svůj prospěch.

Široky kádr rýmařovského kolektivu testoval svou výkonnost a další hráče v nedělním odpoledni na hřišti Šternberku. Domácí fotbalisté od úvodních minut bojovali a chtěli se na svého divizního soupeře vytáhnout. Jiskra ale předváděla kvalitní fotbal a byla na ní znát zkušenost z vyšší soutěže. Rýmařovské akce byly mnohem nebezpečnější, ale v prvních pětačtyřiceti minutách skončila v sítí snaživého domácího gólmana pouze jediná.

Další možnosti hostující hráči spálili, a když toho domácímu týmu příliš nedovolili, tak v poločase vedli jednobrankovým rozdílem. Ofenzivní fotbal a herní převaha mužstva hostí pokračovala i po přestávce. Domácí fotbalisté s přibývajícím časem ztráceli síly a byli pod větším tlakem. Přesto hráči Šternberku bojovali a snažili se Jiskře oplácet ofenzivní akce. Jiskra svou hru úročila i střelecky a její náskok stále rostl. Domácí tým ale stále bojoval a v průběhu druhého poločasu také dokázal dvakrát úspěšně překonat defenzívu hostujícího kolektivu.

Diváci na šternberském hřišti tak viděli z obou stran snahu o útočné pojetí a brankové příležitosti, především před brankou domácího brankáře, který se rozhodně v utkání nenudil. Dobrý výkon dotáhla Jiskra do vítězného konce v poměru 5:2 ve svůj prospěch a v přípravě pokračuje dalším utkáním ve středu od 17.00 hodin na Unexu Uničov. V neděli pak hrají rýmařovští fotbalisté první kolo Českého poháru a soupeřem nebude očekávané Avízo Město Albrechtice, ale Vidnava, která albrechtické fotbalisty v nedělním zápase přehrála po výsledku 3:2.

Branky: Radim Přecechtěl 2. Pavel Orság 2, Doseděl.

Sestava Jiskry Rýmařov: Jiří Šulák, Jan Krajčovič, Doseděl, Ondruška, Kamil Kocúr, Radim Přecechtěl, Žmolík, Pavel Orság, Švajda, Ševčík, Macrineanu, střídali: Martin Furik, Tomáš Urban, Geier, Gyorgy, trenér: Petr Kostelník, vedoucí mužstva: Mikuláš Horýň.