Jiskra Rýmařov – Baník Ostrava B 1:2 (0:0)

Favorizovaný Baník Ostrava s Bolfem, Varadim, Pavlíkem a dalšími hráči prvoligového týmu Baníku působil v Rýmařově od úvodních minut sebevědomě. Domácí fotbalisté se ale nenechali silným soupeřem zastrašit a sváděli s ním od úvodních minut prvního poločasu vyrovnaný souboj. Na čtyři stovky příznivců viděli na rýmařovském hřišti oboustranně kvalitní fotbal se snahou prosadit se v útočné fázi.

Útočný tandem Jistry ve složení Kamil Kocúr a Gyorgy to měl proti zkušené stoperské dvojici Bolf, Pavlík, kteří kralovali hlavně ve vzduchu, hodně těžké. Přesto se Rýmařovští dostali v průběhu prvních pětačtyřiceti minut do několika střeleckých příležitostí a při troše štěstí se mohli radovat i z gólu. Také Ostravští předváděli ofenzivní, rychlý fotbal, ale v prvním poločase své příležitosti nedotáhli do úspěšného konce. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Také od začátku druhé poloviny velmi dobrého zápasu rýmařovští fotbalisté srdnatě vzdorovali favorizovanému soupeři a využívali každé možnosti k protiútokům. V devětapadesáté minutě ale tlak ostravského Baníku zúročil Zaplač ve vedoucí branku hostů. Rýmařovští fotbalisté se nenechali inkasovaným gólem rozhodit. Ze zajištěné obrany se snažili podnikat útočné akce a několikrát zahrozili. Na hrací ploše se hrál stále dobrý fotbal a diváci se měli nač dívat.

Jednobrankové vedení Ostravy stále přetrvávalo a domácí to zkoušeli. Obranná činnost Baníku ale byla neprostupná. S blížícím se závěrem utkání se Jiskra ještě více snažila. V osmaosmdesáté minutě ale Baník rozhodl a Fickem vstřelil druhý rozhodující branku utkání. Jiskra ani v posledních vteřinách zápas nezabalila a bojovala až do konce. Odměnou jí byl gól střídajícího Macrineana v samém závěru, který dal výsledku konečnou podobu na 1:2 v neprospěch Rýmařova.

Jiskru čeká o víkendu další těžký soupeř. V neděli se představí na hřišti vedoucího týmu soutěže z Kravař.

Branka: Macrineanu, Sestava Rýmařova: Jiří Šulák, Kováč, Jan Krajčovič, Doseděl, Jiřičný, Žmolík, Pavel Orság, Švajda, Ondruška, Kamil Kocúr, Gyorgy, střídali: Dankovič, Šimko, trenér: Petr Kostelník, vedoucí mužstva: Mikuláš Horýň