Výborně si vedou v letošním ročníku okresního přeboru dorostu mladí fotbalisté z družstva Olympie Bruntál. Nadějný tým vedený zkušeným trenérem Josefem Seidlem a asistentem Zdeňkem Slezákem si počínal v podzimní části soutěže vcelku suverénním způsobem. Po jedenácti odehraných kolech první poloviny letošního ročníku okresního přeboru má na kontě z jedenácti utkání deset vítězství a jen jedinou porážku, kterou perspektivní bruntálský kolektiv utržil na hřišti Sokola Chomýž.

Tým se začal poctivě připravovat již od července a sehrál i řadu přípravných utkání. Kádr mužstva byl vhodně doplněn o Rončáka, Slezáka a další. Mužstvo hrálo od úvodních kol mistrovské soutěže aktivní, útočný fotbal a střílelo i dostatek branek. Dorostenecký celek Olympie Bruntál tak jasně dokazuje, že to s postupem do krajské soutěže myslí letos opravdu vážně. Také vysoce aktivní brankový poměr 52:12 ukazuje na velmi dobré kvality dorostenců Olympie Bruntál.

Střelecky se v průběhu podzimní části okresního přeboru dorostu prosadili s jedenácti góly Mako, osm branek nastříleli do sítě soupeřů Slezák a Rončák. Pět branek vstřelil dirigent záložní řady dorostu Olympie Kraus a Martin Svoboda. Čtyři góly vsítil Petr Svoboda. Po jednom úspěchu přidali Holub, Měkyna, Synač, Machů, Piňos, Malík a Maněk. Úspěšnou podzimní část soutěže absolvoval kádr pod vedením trenéra Josefa Seidla a asistenta Zdeňka Slezáka ve složení: Svoboda, Kraus, Malík, Piňos, Svoboda, Synač, Klein, Měkyna, Mako, Gotsala, Slezák, Rončák, Machů, Hlobil, Holub, Bobek, Maněk, Oborný, Dolínek a Karolín.

Mladý kolektiv Olympie je tak v polovině cesty za postupem a součástí zimní přípravy je i účast v bruntálské lize sálovky, kde startuje proti družstvům dospělých a i to může být pro tým prospěšné. Olympia Bruntál na čele tabulky má 30 bodů. Druhá Chomýž ztrácí již šest bodů a třetí Břidličná rovných devět bodů. Situace týmu Olympie před druhou polovinou soutěže je velmi dobrá a tým bude mít v zimní přípravě, kterou zahájí v lednu, jistě o motivaci postaráno. Šestibodový náskok se v tuto chvíli jeví jako velmi solidní základ pro úspěšné dovršení sezony.