Fotbal Fulnek vers. Město Albrechtice 3:0 (0:0)

Město Albrechtice již od úvodu utkání ukazovalo svou houževnatost. Fulneku, který do utkání nastoupil v rozestavění 4 – 5 – 1 dělalo problémy přejít kombinačně přes střed hřiště. Možná taky proto, že proti svému soupeři narukoval s netradičním rozestavěním (4 – 5 – 1). Po poločasu se začala tvář hry měnit. Fulnek se vrátil k zažitému rozestavění (4 – 4 – 2) a začaly padat branky. Prvním náznakem byla ta z 52. minuty, kdy střela Krásy z asi 25 metrů proklouzla brankáři rukama a míč se zastavil až o tyč albrechtické brány.

Fulnek se dál tlačil do útoku a v 57. minutě se dočkal, když skóroval Lukaštík. V 69. minutě si Ondřej Malohlava naběhl až na hranici malého vápna a doklepl do prázdné branky přihrávku letící skrz celou šestnáctku (2:0). Na fulneckých hráčích bylo vidět uvolnění z vývoje hry a předváděli kombinační hru. Albrechtičtí hráči, přesto že jim postupně odcházely síly, hrozili zejména z rychlých brejků. V 77. minutě to mezi diváky jen zašumělo, když přímý volný kop Albrechtic jen těsně minul levou tyčku fulneckého brankáře Pospěcha. V 83. minutě se opět měnilo skóre. Malohlava si naběhl před bránu a opět doklepl přihrávku do prázdné brány.

„Město Albrechtice znám a oni vždycky byli nepříjemní, a taky proto je do přípravy volím. Jsem rád, že jsme s nimi hráli, protože jsou takoví kluci od podlahy a hrají fotbal vyloženě srdcem,“ řekl po utkání fulnecký trenér Václav Daněk. „V prvním poločase jsme zvolili trošku jiné rozestavění, s tím že jsem samozřejmě věděl, že proti tomuhle soupeři bychom měli hrát tak, že je dostaneme pod tlak. Zkusili jsme hru se zhuštěnou záložní řadou. Podobný styl jsme již zkusili v Polsku a smyslem je, aby se klukům zažily věci, které z této hry pramení,“ pokračoval Daněk. „Soupeř byl v prvním poločase houževnatý, ve druhém jsme hráli už v normálním rozestavění čtyři čtyři dva a tam se to projevilo, soupeř už měl trošku těžší nohy a my jsme hráli dobře, zodpovědně a s chutí. Byla to pak jen otázka prvního gólu. Po něm už převaha byla evidentní a potom v závěru jsme těch gólů mohli dát i víc,“ zhodnotil Daněk.

Přesto, že Město Albrechtice prohrálo, byl trenér Lubomír Adler s předvedenou hrou svých svěřenců spokojen. „Měli jsme tři přípravné zápasy se slabšími soupeři, které nám nevyšly, a tak jsme potřebovali někoho, kdo nás pořádně prověří, a kdo nám dá, jak se říká po pérkách. Myslím, že se to povedlo. Fulnek je velmi kvalitní mužstvo a během poločasu vyměnili osm hráčů. Bylo taky vidět, že mají naběháno určitě víc než my, ale i přesto, že jsme v druhé půli dostali tři branky, nebyla naše předvedená hra tak špatná,“ upozornil Adler. Trénujeme si myslím dost, máme plno přípravných zápasů, teď o víkendu nám sice nevyšel zápas ve Vidnavě, kde nám odpadlo pohárové utkání s Rýmařovem, ale ještě máme dva, tři přípravné zápasy v záloze,“ dodal Adler.

Branky: 57. Lukaštík, 69. a 83. Malohlava.

Fulnek 1. pol.: Eliáš- Vyskočil, Doležal, Kovář, Staš - Sokol, Dittrich, Pavlík, Vajda - Lukaštík - Smetana.

2. pol.: Pospěch - Fiala, Kapralík, Krása, Přílučík - Lukaštík, Dittrich, Pavlík, Šrom - Malohlava, Koštuřík. Trenér: Václav Daněk.

Město Albrechtice: Řehulka – Sostřonek, Pliska, Kadlčák, Daříček – Malý, Zelník, Bartoníček, Bartoš – Knoflíček, Garboš. Střídali: Machel, Bártek, K. Burian, M. Burian, Vavřík. Trenér: Lubomír Adler.