Avízo Město Albrechtice – MFK Havířov 1:0 (1:0)

Albrechtické Avízo nastoupilo utkání s Havířovem s cílem zvítězit a svěřenci trenéra Lubomíra Adlera tomu od zahajovacího hvizdu rozhodčího přizpůsobili i taktiku. Aktivní hra domácích fotbalistů dostala celek Havířova pod tlak. Domácí si vypracovali hned několik dobrých střeleckých příležitostí. Havířovští odolávali a spoléhali na rychlé protiútoky. Ty ale většinou nikam nevedly a hrou na slepo se přes dobře organizovanou defenzívu albrechtického kolektivu neprosadili.

Rozhodnutí přišlo již ve dvaadvacáté minutě utkání. Domácí útočný výpad zakončil gólovou trefou Kadlčák a dostal svůj tým do důležitého uklidňujícího vedení. Domácí hráli v dalším průběhu pozorně a čekali na chybu soupeře. Od zahájení druhé poloviny utkání se hrál na albrechtickém hřišti bojovný fotbal. Havířovští fotbalisté hráli na vyrovnání a otevírali obranu. Před domácí brankou bylo rušno, ale domácí gólman Řehulka držel čisté konto.

Avízo hrálo ze zajištěné obrany a využívalo možnosti k rychlým protiútokům. Z těch se zrodilo několik dobrých příležitostí, ale skóre utkání se neměnilo. S blížícím se závěrem zápasu se havířovští fotbalisté ještě více tlačili do útoku. Avízo nespěchalo a čekalo na svou příležitost ke vstřelení druhé branky, která by náskok pojistila.

Nutno připustit, že šance byly v závěru zápasu na obou stranách, nicméně skóre se do konce utkání již nezměnilo. Po závěrečném hvizdu rozhodčího si Město Albrechtice vybojovalo zasloužené nejtěsnější vítězství a důležité tři body do divizní tabulky. V příštím utkání cestuje o víkendu na hřiště juniorky Baníku Ostrava.

Branka: Kadlčák.