Oba naši zástupci nejvýše postavených divizních oddílu, rýmařovská Jiskra a albrechtické Avízo cestují na hřiště soupeřů. Avízo Město Albrechtice je optimisticky naladěno po vysokém domácím vítězství v minulém kole nad Bystřicí pod Hostýnem a v sobotu na hřišti Dětmarovic bude hrát na bodový zisk. „Minulé utkání nám vyšlo a chtěli bychom na něj navázat,“ zní z vedení albrechtického oddílu.

V Dětmarovicích ale čeká na Avízo více než těžký soupeř. Domácí budou nastupovat do utkání z pozice druhého celku tabulky a proti desátému Městu Albrechtice budou hrát v roli favorita. Na hřišti Bystřice pod Hostýnem bude startovat v neděli Jiskra Rýmařov. Rýmařovští v minulém kole těsně prohráli v Kravařích a v Bystřici chtějí bodovat. Domácí fotbalisté si ale další ztrátu nemohou dovolit. Po debaklu ve Městě Albrechticích klesli až na jedenácté místo a proti druhému zástupci okresu Rýmařova, který je v divizní tabulce devátý, budou chtít uspět.

Důležitá utkání čekají na trojici naších zástupců v krajském přeboru. Nejlépe postavení fotbalisté Slavoje Bruntál přivítají kvalitní tým Pusté Polomi. V minulém okresním derby se Slavoji dařilo. „Utkání se nám vydařilo a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl kouč Slavoje po zápase s Krnovem. Domácí by chtěli proti šestému celku tabulky z Pusté Polomi vylepšit své prozatímní desáté místo a připsat si nějaký ten bodový zisk, ale lehké to rozhodně mít nebudou.

Těžký úkol čeká na hráče Starého Města na hřišti čtrnácté Čeladné. Staroměstští klesají v tabulce soutěže a jsou na dvanáctém místě. Utkání v sobotním odpoledni tak bude soubojem o šest bodů. Ještě hůře na tom jsou po minulé porážce v Bruntále fotbalisté FK Krnov. Krnovští spadli až na třinácté místo v tabulce a nedělní domácí zápas s Vratimovem pro ně bude jedním z klíčových. V krnovském oddíle navíc ukončil na vlastní žádost působení trenér Vilém Hrbáč a tým převzal na určitou dobu Rudolf Klimenko. Utkání začíná v neděli o půl čtvrté odpoledne a domácí budou potřebovat podporu svých příznivců.