V sobotu se půjde na fotbal v Rýmařově, kdy Jiskra přivítá v dalším utkání krajského přeboru druhý tým tabulky, MFK Vítkovice. Rýmařovští mají za sebou ze šesti utkání letošního ročníku šest vítězství a budou usilovat o sedmé. Utkání začíná v 16.30 hodin.

Ve stejnou dobu nastoupí v I. B třídě Krásné Loučky před svými příznivci proti Oticím, Úvalno se Štěpánkovicemi a zatím poslední Jindřichov proti ambicióznímu Chlebičovu. Hrát se budou zajímavá utkání okresních soutěží.

V nedělním fotbalovém programu bude sledováno okresní derby na městském stadiónu v Bruntále, kde nastoupí Slavoj Bruntál od 16.30 hodin proti Avízu Město Albrechtice. I v neděli budou pokračovat okresní soutěže.

Krnov chce v Pusté Polomi vylepšit defenzivu

Po dvou domácích remízách s Heřmanicemi a Kravařemi by krnovští fotbalisté v dalším kole krajského přeboru potřebovali vyhrát a získat tři body. Jenomže v neděli zajíždějí na hřiště nevyzpytatelné Pusté Polomi.

Také domácí mužstvo Pusté Polomi, které momentálně figuruje na osmém místě tabulky bod za Krnovem, bude chtít na vlastním trávníku uspět. Už jenom proto, že v minulém zápase zaváhalo a prohrálo na půdě nováčka krajského přeboru v Břidličné.

Krnovští nepojedou k utkání kompletní. Jiří Lalák hrál kvůli pracovnímu vytížení poslední zápas za Krnov už v minulém týdnu, navíc se zranil, natáhl si zadní stehenní sval. „Ještě nebude k dispozici ani Honza Schreier. Ještě minimálně týden bude mít klid, do čtrnácti dnů by mohl začít trénovat," uvedl k další absenci trenér Krnova Petr Hrdlička a pokračoval: „Nepojede s námi ani Honza Uherek, je na dovolené. Jinak jsme kompletní," doplnil kouč.

Kudy tedy povede cesta k úspěchu v Pusté Polomi? „Chceme vsadit na pevnou defenzivu. Oni hrají doma, takže se budou muset tlačit do útoku, a oni doma umějí dávat góly. Chceme je ale donutit k chybám a využívat rychlých protiútoků," objasnil taktiku, s jakou vyrukují Krnováci na soupeře, Petr Hrdlička.

Na remízu ale lodivod FK Krnov hrát nechce. „Musíme dát gól a pokusit se konečně neinkasovat. Pokud se nám to povede, budu spokojený," usmíval se trenér Hrdlička a dodával: „Chtěli bychom samozřejmě získat tři body a jenom bezchybná defenziva nám je může pomoci získat," uzavřel krnovský kouč.

Utkání bude mít úvodní výkop v neděli v 16.30 hodin.

Jiskra mile překvapuje fanoušky

Až neuvěřitelně vypadá pohled na tabulku letošního nového ročníku krajského přeboru. Té vévodí suverénním způsobem nováček soutěže Jiskra Rýmařov. Tým Milana Furika získal ze šesti dosavadních utkání plný počet osmnácti bodů a při úctyhodném poměru branek 20:4 má sedmibodový náskok před druhou Polankou a osmibodový před MFK Vítkovice.

„Naposledy jsme v mistrovském utkání prohráli začátkem dubna letošního roku na hřišti v Břidličné, a to ještě v I. A třídě. Od té doby se vezeme na vítězné vlně," usmíval se rýmařovský rodák a úspěšný trenér Jiskry Milan Furik.

Rýmařovští museli před sezonou dolaďovat kádr. „Po skončení jarní části někteří hráči odešli nebo nemohli pokračovat a náš kádr doznal změn. Přes léto se nám ale podařilo kolektiv vhodně doplnit. Vrátil se odchovanec Radek Šašinka. Dotáhli jsme příchody Barcala a Šupáka, kterému to zatím pálí," pokračoval rýmařovský kouč.

Rýmařovští fotbalisté jdou od vítězství k vítězství a z nováčka soutěže se rázem stal obávaný soupeř a jeden z aspirantů na postup. Jiskra předvádí výborný fotbal plný pohybu, kombinace, nápaditých akcí a zakončení. „Myslím, že na takové úvahy je ještě moc brzy. Je odehráno teprve šest kol a vše se může změnit. Pravdou je, že máme dobře poskládaný tým, který má svou kvalitu a to si ještě myslím, že bychom potřebovali kádr doplnit o jednoho kvalitního útočníka," přemýšlel nahlas trenér Milan Furik.

V Rýmařově se mohou také po dlouhé době pyšnit i tím, že většina hráčů je vlastními odchovanci a to také má svou obrovskou váhu. V sobotu se mohou fanoušci Jiskry těšit na další mistrovský zápas. Od 16.30 hodin hostí rýmařovská Jiskra třetí celek tabulky, MFK Vítkovice. „Na utkání se připravíme a chceme v něm uspět. Věřím, že nás přijde podpořit i více našich příznivců, které chceme vrátit na naše hřiště," uvedl nakonec rýmařovský lodivod.

Sobota 14. září

Krajský přebor

Rýmařov - MFK Vítkovice (16.30)
Háj ve Slezsku - Břidličná (16.30)

I. B třída

Krásné Loučky - Otice (16.30)
Úvalno - Štěpánkovice (16.30)
Jindřichov - Chlebičov (16.30)

Okresní přebor

Světlá Hora - Stará Ves (16.30)
Nové Heřminovy - Vrbno (16.30)
Lichnov - Chomýž (16.30)
Staré Město - Karlovice (16.30)
Horní Benešov - Slezské Rudoltice (16.30)
Zátor „A" - Osoblaha (16.30)
Brantice - Břidličná „B" (16.30)

III. třída skupina A

Krásné Loučky „B" - Liptaň (13.15)
Vysoká - Třemešná (15.00)
Heřmanovice - Rusín (16.30)
Hošťálkovy - Janov (16.30)
Bohušov - Město Albrechtice „B" (16.30)

III. třída skupina B

Zátor „B" - Malá Morávka (13.45)
Ryžoviště - Svobodné Heřmanice (16.30)
Milotice - Leskovec (16.30)
Razová - Dětřichov (16.30)
Lomnice - Moravskoslezský Kočov (16.30)
Široká Niva - Rýmařov „B" (16.30)
Velká Štáhle - Dvorce (16.30)

Krajská soutěž dorost

Rýmařov - Odry (13.30)

Krajská soutěž žáci

Krnov - Odry (10.00 starší a 11.45 mladší)

Okresní přebor starší žáci

Juventus - Bruntál Rýmařov (11.30, SPŠ Bruntál)
Zátor - Osoblaha (12.00)
Horní Benešov - Slezské Rudoltice (13.30)
Lichnov - Chomýž (14.00)
Brantice - Třemešná (14.30)
Bohušov - Karlovice (14.30)
Jindřichov - Holčovice (14.45)

Okresní přebor mladší žáci

Světlá Hora - Krásné Loučky (14.00)
Slavoj Bruntál „B" - Úvalno (14.00, hřiště Moravskoslezský Kočov)
Rýmařov - Břidličná

Okresní přebor starší přípravka

Slavoj „B" - Horní Benešov (8.45)
Vrbno - Chomýž (10.00)
Slavoj Bruntál „A" - Město Albrechtice (11.15)
Jindřichov - Olympia Bruntál (13.15)
Juventus Bruntál - Stará Ves (16.00, hřiště SPŠ Bruntál)
Rýmařov - Malá Morávka
FK Krnov - Břidličná

Okresní přebor mladší přípravka

Slavoj Bruntál - Vrbno (10.00)
FK Krnov - Břidličná „C"

NEAFO Senior

9.30 SK Lom - Milotice
10.45 Jiskra - Krapkowice-Bruntál
12.00 Chomýž - Třemešná
13.15 Karla - Břidličná
14.30 Horní Benešov - Steel Krnov

NEAFO Standart

9.00 Gold - Pohoda
10.30 Jiskra - PP Team
12.00 Notor - United

Neděle 15. září

Krajský přebor

Pustá Polom - FK Krnov (16.30)

I. B třída

Slavoj Bruntál - Město Albrechtice (16.30)

III. třída skupina A

Jindřichov „B" - Holčovice (15.00)

Krajský přebor žáci

Slavoj Bruntál - Nový Jičín (10.00 starší a 11.45 mladší)

Okresní přebor mladší přípravka

Břidličná „B" - Horní Benešov (10.00)

NEAFO Senior

9.30 Břidličná - Horní Benešov
10.45 Krapkowice-Bruntál - Karla
12.00 Třemešná - Jiskra
13.15 Milotice - Chomýž
14.30 Kelta - SK Lom