„S Krnovem jsme se dohodli na jeho příchodu. Bude nyní záležet na Marcelovi, jak se dané šance chopí. Pokud dojde k oboustranné spokojenosti, stane se v létě našim hráčem na přestup,“ řekl šéf trenér Slezského FC Opava Daniel Kutty.

O svou šanci se porvu, slibuje nová zimní tvář

Druholigový nováček z Opavy sází na neznámé mladí. Jednou z nových tváří je také ofenzivní záložník z divizního Krnova. Jednadvacetiletý student krnovské automobilové průmyslovky absolvoval pod dohledem trenéra Josefa Mazury zimní přípravu a řekl si o místo v kádru pro druholigové jaro.

„Mám velkou a možná jedinou šanci dostat se do velkého fotbalu. Věřím, že trenéra i vedení klubu během jara svými výkony přesvědčím a od léta se stanu kmenovým hráčem Opavy,“ říká jednadvacetiletý Marcel Cudrák. Dobře si uvědomuje, že cesta do základní sestavy je trnitá. „S panem Kuttym (šéftrenér Slezského FC, pozn. autora) jsme se o mé roli v týmu bavili. Já osobně budu rád za každou minutu, kterou ve druhé lize odehraji,“ svěřil se Marcel Cudrák.

Odchovanec krnovského fotbalu počítá i s tím, že bude nastupovat za divizní rezervu. „Potřebuji hrát, čím více zápasů zvládnu, tím lépe pro mě. S místem v béčku počítám,“ pokračuje nová tvář v Městských sadech.

Během zimního soustředění v Horní Bečvě se Marcel Cudrák přiznal, že tréninkovou zátěž v druholigovém klubu vůbec nezvládá. „Bylo to těžké, ale máme za sebou dva měsíce přípravy a musím říci, že se to zlepšilo, zvykl jsem si,“ usmívá se ofenzivně laděný záložník. „Škoda jen, že mě v přípravě přibrzdila nemoc,“ doplňuje v srpnu dvaadvacetiletý fotbalista.

Vedle fotbalu bude bojovat i na školním hřišti, finále ho čeká začátkem léta, kdy maturuje na automobilové průmyslovce v Krnově. „Musím to zvládnout. Pan Kutty mi pomohl vyřídit studijní individuální plán. Jednou týdně chodím psát písemky, jinak se mohu věnovat naplno fotbalu. Jsem škole vděčný za to, že mi takto vychází vstříc,“ zdůraznil krnovský odchovanec.

Jeho Krnov čekají na jaře tvrdé boje o záchranu. „Krnovu budu fandit. Má navíc, než hrát o záchranu. Trenér Hudský to s kluky zvládne, pokud to jen půjde, budu jim fandit alespoň na tribuně. Věřím, že divizi zachrání, Krnov a jeho fanoušci si totiž čtvrtou nejvyšší soutěž zaslouží,“ zakončil Marcel Cudrák.