„Čekal jsem na to pět let. Trpělivost se mi vyplatila, jsem rád, že mohu být součástí prvoligového týmu," řekl odchovanec krnovského fotbalu, který byl pro Brno vcelku levným zbožím, protože v Opavě mu končila smlouva.

S novým prostředím se zatím sžívá. „V Brně se mi líbí, avšak na Opavu a její fanoušky nikdy nezapomenu. Vždyť z toho klubu jsem se do ligy dostal," podotkl čtyřiadvacetiletý sniper Milan Halaška.

Ve Zbrojovce je hned několik hráčů, kteří v minulosti opavskou kabinou prošli. „Je to tak, ale zatím na to tady nikdo nepoukazoval, ale určitě to časem přijde," pousmál se dnes už exopavský útočník. Vedení Brna v současné době jedná i o přestupu brankáře Radka Petra, který pochází stejně jako Halaška z Krnova.

„S Radkem se dobře známe, jsme kamarádi. Přál bych si, aby se s Brnem domluvil," svěřil se Milan Halaška, možná nový parťáka dalšího exopaváka Petra Švancary na hrotu útoku. „Se Švancim jsem se ještě nepotkal. Jsme rozděleni na dvě skupiny. Jedna trénuje, druhá je na testech. V pátek testy pro změnu čekají mě," uzavřela čerstvá posila brněnské Zbrojovky.