Hlad po gólech z premiérového mistrovského duelu je ale, zdá se, ten tam. Nerozhodný výsledek je z pohledu krnovského mužstva zklamáním. Dva body ztratil na domácí půdě už podruhé za sebou. "Bylo to nemastné neslané, nevytváříme si téměř žádné šance. Bohužel jsme zase ztratili," říkal Hudský. Jeho protějšek Milan Baculiak hovořil v opačném gardu. "Bod beru. Byl to velmi vyrovnaný zápas. Před zápasem bychom remízu samozřejmě brali, situace se tak také vyvinula. Je to spravedlivý výsledek."

Oproti předchozím jarním duelům Antonín Hudský poprvé výrazněji zasáhl do sestavy. Jeho dřívější tvrzení, že není třeba měnit vítězný kádr, narušila zranění brankáře Řeháčka a především Němečka. Poprvé na jaře proto nastoupil od začátku mladík Jiří Bačovský, na hrotu ho doplňoval už tradičně Heinrich. Toho však střídal po necelém poločase Mitura kvůli zranění. Miroslavu Daříčkovi v neděli patřila role spíše ofenzivně laděného záložníka, do zakončení se ale prakticky nedostával. "Garba se naopak přemístil na post zadního stopera, abychom tak kompenzovali Němečkův výpadek," vysvětloval Hudský.

Svým způsobem to byl ale v neděli nudný zápas, prakticky neměl vůbec čím nadchnout. Gólové šance? Kdepak, těch se zhruba dvě stovky diváků nedočkaly. Snad jen ojedinělé náznaky, místy nadějné, ba i nahodilé střely. Ale nic víc.

Vše přitom mohl krátce po úvodním hvizdu změnit domácí Jan Heinrich. Mladý forvard v 5. minutě po chybě hostujícího obránce vystřelil z hloubi vápna, lehký míč ale ještě tečoval gólman Kotán a soupeř odvracel takřka jistý gól až z brankové čáry. To byl doslova jediný vážnější moment první půle, byť kopíroval průběh zápasu: ojedinělou šanci Krnovští sice měli, ale více méně náhodnou.

Záhy se už utkání ponořilo do fotbalové šedi. Nic na tom nezměnilo ani pár dílčích okamžiků, které na chvíli probudily hráče z letargie. Tak například: ve 21. minutě nahrával Bartoníček znovu aktivnímu Heinrichovi, který střelou z levé strany na hranici šestnáctky minul branku o pouhý metr. Necelých deset minut před přestávkou ještě napálil tvrdý projektil z dobrých pětadvaceti metrů Garba, míč ale skončil v náruči brankáře Pusté Polomi.

Hosté toho v Krnově moc nepředvedli, snad kromě častých faulů. Když po půlhodině hry unikal Bartoníček do brejku, Valošek ho tvrdě poslal k zemi. Podobných zákroků bylo v celém utkání víc a sudí Vizina byl k Baculiakově družině poměrně tolerantní.

Domácí gólman Toldi se v brance příliš nezapotil. Jen v 31. minutě měl namále, když Hradský těsně minul prudký Žigův centr z levého rohu. O pár minut později ho ještě prověřil ranou do náruče Zima. "Hráli jsme ze zabezpečené obrany. Ale brejky, nám nevycházely natolik, jak jsem si představoval," vysvětlil kouč Pusté Polomi Baculiak. "Soupeř prakticky bránil v šestnáctce v deseti lidech, to mu k bodu nakonec stačilo," vyprávěl pro změnu krnovský kapitán Jan Zelník.

Po přestávce se prakticky hrálo pouze na jednu branku. Domácí měli více ze hry, místy kombinovali, svůj mírný tlak však vůbec nemohli přetavit v gólové šance. Často totiž nakopávali míče zbytečně dopředu ve chvíli, kdy mohli roztáhnout hru více do křídla.

Ukázkovou spolupráci předvedli v 70. minutě Bartoníček s Bačovským, bývalá opora Albrechtic ale mířila vysoko nad. Nerozhodný stav nezměnil ani střídající Tomáš Hudský. Sedm minut před koncem utkání mu Mitura chytře přistrčil míč před vápnem, krásnou střelu k levé tyči však vyrazil Kotán se štěstím na roh. Záhy se ještě výborně uvolnil u rohového praporku Bačovský, který poslal nadýchaný centr Miturovi. Jeho hlavičku ale znovu vytěsnil hostující gólman.

To hosté jako by ve druhé půli rezignovali na jakoukoliv produktivní hru a více méně jen bránili. Laxní a defenzivní přístup však na neefektivní útok Krnova bohatě stačil. A z ojedinělého brejku mohla Pustá Polom rozhodnout: domácím obráncům utekl střídající Koňušiak, kterému včas vypíchl míč Toldi skluzem na roh.

"Přijeli jsme především uhrát alespoň ten bod, každopádně jsme nechtěli prohrát. To nám vyšlo," stroze konstatoval spokojený Milan Baculiak. "Spokojený za mančaft určitě nejsem. Za celý zápas jsme si nevytvořili prakticky žádné větší šance, výsledek proto odpovídá utkání," pokrčil rameny krnovský kapitán Zelník.

FK Krnov - SC Pustá Polom 0:0 (0:0)

FK Krnov: Toldi - Kozák, Matějíček, Zelník, Lapuník, Bartoníček, Daříček, Garba, Sabo, Heinrich, Bačovský.
Trenér: Antonín Hudský.
SC Pustá Polom: Kotán - Šmíd, Valošek, Martin Hradský, Kukulenka, Jurč, Žiga, Kozel, Zima, Tomáš Hradský, Valošek.
Trenér: Milan Baculiak.
MS krajský přebor.