Podle původních plánů se mělo hrát na trávě, aby si hráči po zimě zvykli na povrch, na kterém absolvují druhou polovinu sezony. Jenomže počasí bylo proti, a tak opět přišla na řadu umělka. Kouč domácích Antonín Mura měl k dispozici nejsilnější možnou sestavu, jen s výjimkou gólmana, stále zraněnou jedničku Tarase Furčáka znovu nahradil Roman Boček.

Od počátku bylo jasné, kdo je favorit zápasu. Krnovští zatlačili Bruntál na jeho polovinu a vytvářeli si jednu šanci za druhou. V pohodě se dostali do vedení 3:0 a zdálo se, že duel bude mít jednoznačný průběh. Jenomže pak přišly světlé okamžiky hostů.

„Dostali jsme tři hodně laciné branky. Soupeř třikrát nakopl balon do velkého čtverce, udělali jsme tam tři chyby a třikrát z toho inkasovali. To se nám nemůže stávat," kroutil hlavou krnovský trenér Antonín Mura. Ještě před poločasem se ale Krnov dočkal počtvrté a přece jen šel do druhé půle s jednobrankovým vedením 4:3.

Po přestávce byla převaha domácích ještě markantnější. Doslova přišpendlili hosty k jejich pokutovému území a kombinací i střelami pokoušeli pozornost bruntálského gólmana. Ten dlouho držel naděje svého týmu na slušný výsledek, když předváděl jeden zázračný zákrok za druhým.

„Ve druhém poločase jsme je prakticky vůbec nepustili na naší půlku. Měli jsme tam obrovské šance, naštěstí jsme něco proměnili," podotkl Antonín Mura. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se Krnovští po kombinačních akcích prosadili třikrát a nakonec zvítězili 7:3.

„Jsem rád za tu střeleckou produktivitu, i když těch branek mohlo být podstatně víc. Spíše mě mrzí ty tři inkasované góly. To se nám nemůže stávat. Teď ještě o nic nešlo, ale v mistráku už nás tohle může stát body," zlobil se krnovský kouč.

Krnovští fotbalisté nesehráli ani jeden přípravný zápas na klasické trávě. „Ten přechod z umělky bude trošku horší, ale vzhledem k počasí to bude problém většiny týmů," poznamenal Antonín Mura. Ten už má jasno o základní sestavě svého mužstva pro jarní část soutěže.

„Už to mám pohromadě. Zatím visí otazník jenom nad Mirkem Daříčkem, který je pořád zraněný. To zranění se mu táhne už dlouho, i v loni s tím měl problémy. Musíme se s tím vypořádat."

FK Krnov - FC SO Bruntál 7:3 (4:3)
Branky: Krčmařík 3, Bartoníček 2, Havlíček, Hudský Stefanovský 3

FK Krnov: Boček - Dvořák, Švrček, Daříček, Šimčík - Charalambidis, Adam Ondra, Bartoníček, Navrátil - Krčmařík, Hudský, střídali: Ostrák, Dankovič, Šmíd. Trenéři: Antonín Mura, Panaiotis Melios
FC Slavoj Olympia Bruntál: Jiří Šulák (46. Erik Belej) - Jan Krajčovič, Raab, Jan Šulák, Piňos (46. Dominik Belej) - Kaup, Pokorný, Stoklasa (46. Dluhoš), Štalmach - Stefanovský, Cabál (65. Schovánek). Trenér: Jan Sniežek