Jak fotbalisté FK Krnov, tak i rýmařovské Jiskry budou hrát důležitá utkání. Krnovští si zatím vedou výtečně a po devátém kole krajského přeboru jsou s dvoubodovým odstupem za vedoucími Janovicemi na druhém místě.

Krnov má fazonu

„S dosavadním vývojem v soutěži jsme samozřejmě spokojeni. Minulé utkání před našimi příznivci s Hájem ve Slezsku jsme zvládli, i když jsme museli hrát skoro celý druhý poločas v deseti. Kluci hráli s nasazením a zodpovědně a podpořili nás i diváci, kterým tímto děkujeme,“ říká kouč Krnova Antonín Hudský. V neděli čeká svěřence krnovského dirigenta křest ohněm na hřišti hodně ambiciózního lídra tabulky v Janovicích, kde se bude rozhodovat v přímém souboji o prvním místě v tabulce.

„Jsme si vědomi, že nás čeká nadmíru náročné utkání. Přes týden jsme se na soupeře připravovali a pokusíme se zahrát v utkání důstojnou roli,“ dodává ještě krnovský trenér. Šlágr desátého kola krajského přeboru mezi Janovicemi a Krnovem začíná v neděli od 15.30 hodin na hřišti Janovic.
Jiskra se už musí rozhořet

Velmi důležité utkání čeká v neděli také fotbalisty Jiskry Rýmařov. Kouč Petr Kostelník se se svým týmem pohybuje v sestupovém pásmu a rád by z něj vystoupil do klidného středu tabulky. V neděli k tomu bude mít Jiskra příležitost.

Jednoduché to ale rýmařovští fotbalisté rozhodně mít nebudou. Přivítají totiž na svém hřišti od 15.30 hodin kvalitní tým Petřkovic, který hraje v horní polovině tabulky a venku umí. „Nehrajeme po fotbalové stránce špatně, ale nedaří se nám střelecky a zbytečně prohráváme. Věřím, že nedělní náročný zápas se nám podaří a že budeme bodovat,“ říká rýmařovský kouč.

Slavoji kopačky střílejí a divák plesá

Výborně si vedou v soutěži I. A třídy fotbalisté Slavoje Bruntál, kteří ještě neokusili hořkost porážky a jsou se šestnácti body a dvoubodovým náskokem před Bílovcem na čele tabulky. V minulém kole sehrál Slavoj atraktivní duel se Šilheřovicemi, který byl jako na houpačce. Bruntálští dokázali dvakrát zvrátit nepříznivý vývoj a nakonec těsně zvítězit.

„Utkání bylo pro diváky možná atraktivní, ale pro nás moc ne. Měli jsme až příliš otevřenou obranu a lehce inkasovali, když jsme nedokázali pokrýt vysokého Dziaka z týmu soupeře. Nakonec jsme ale utkání dovedli k vítězství a jsme za něj rádi,“ říká kouč Slavoje Jan Jedlička. Bruntálští fotbalisté by rádi vedení v soutěži uhájili i po dalším kole, kdy zajíždějí do Bolatic, kde to nebývá jednoduché.

„Pokusíme se prodloužit úspěšnou sérii, ale víme, že to na půdě bojovného soupeře nebude nijak jednoduché,“ dodává ještě kouč Slavoje. Zápas na hřišti Bolatic začíná v neděli v 15.30 hodin.