Fotbalové soutěže ubíhají rychlým tempem kupředu. O víkendu se rozehraje již osmé kolo krajského přeboru a úspěšně do něj budou chtít zasáhnout i oba naši zástupci. Výborně si zatím vedou fotbalisté FK Krnov, kteří jsou na druhém místě tabulky pouze s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Janovice.

„Domácí utkání s Oldřišovem jsme zvládli a výsledek otočili na svou stranu. Umístění nás těší, ale před námi jsou dvě těžká utkání na hřištích soupeřů,“ říká krnovský trenér Antonín Hudský. Krnované nastoupí v sobotu od 16.30 hodin na hřišti pátých Jakartovic k velice prestižnímu utkání.

V jakartovickém týmu hraje celá řada krnovských odchovanců, jako je například Satke, Hořínek, Šupák a další. „Utkání nebude lehké, ale musíme se oprostit od emocí a hrát svůj fotbal. Věřím, že se nám podaří uhrát solidní výsledek,“ dodává ještě krnovský trenér. Náročný program bude pokračovat hned v úterý, kdy Krnovští cestují k dalšímu kvalitnímu soupeři - na hřiště týmu Fotbal Opava 2004.

Porážku v Čeladné budou chtít odčinit fotbalisté Jiskry Rýmařov, kteří přivítají na svém hřišti v neděli od 16.30 hodin šesté Dětmarovice. „V Čeladné jsme nezvládli první poločas a hlavně jeho úvod, ve kterém jsme třikrát inkasovali a bylo po zápase. Nepomohl ani druhý poločas, ve kterém jsme byli jasně lepší. Střelecky jsme se prosadili jen jednou, a to bylo málo,“ poznamenává kouč Jiskry Petr Kostelník k minulému utkání. Jiskra chce v neděli vyhrát, ale Dětmarovice nebudou snadným soupeřem.

„O síle soupeře víme, ale pokusíme se jej v neděli eliminovat,“ dodává ještě rýmařovský kouč, který hned v úterý od 16.30 hodin hraje se svým týmem před domácími příznivci další mistrovské utkání s Jakartovicemi.

K pikantnímu souboji cestují v neděli fotbalisté Slavoje Bruntál. V přímém boji o vedení v soutěži I. A třídy nastoupí v neděli od 16.30 hodin na hřišti Polanky, která má stejný počet bodů jako Slavoj a také ještě neprohrála.

„Pokusíme se nepřerušit sérii utkání bez porážky. Uvidíme, zda budeme kompletní a věřím, že by to mohlo vyjít,“ uzavírá vedoucí Slavoje Bruntál.